Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ транскордонного співробітництва

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ транскордонного співробітництва

Назва:
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ транскордонного співробітництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Установлено, що із чотирьох можливих форм співробітництва між місцев
ими та регіональними органами влади (транскордонне, міжтер


Національна академія державного управління
при президентові України
КУШНІРЕНКО Олександр Миколайович
УДК 351.82: 338.24: 339.92
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ транскордонного співробітництва
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | доктор наук з державного управління, професор
РОЗПУТЕНКО Іван Васильович,
Національна академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри економічної політики.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління
ТКАЧЕНКО Анатолій Миколайович,
Державне підприємство “Служба міжнародних автомобільних перевезень,
директор;
доктор економічних наук, старший науковий співробітник
МІКУЛА Надія Анатоліївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу ринкової інфраструктури та транскордонного співробітництва.
Захист відбудеться 4 жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 31 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.О.Чмига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом помітно зріс науковий і практичний інтерес до транскордонної співпраці як однієї з форм розв’язання глобалізаційних проблем на міжрегіональному рівні. Це пояснюється тим, що на сьогодні транскордонне співробітництво – процес, який сприяє розвитку добросусідських відносин між країнами в економічній, політичній, соціальній та інших сферах, а тому є першочерговим кроком на інтеграційному шляху нашої держави.
Динаміка розвитку єврорегіональної співпраці свідчить про значну її активізацію, пов’язану, передусім, з реалізацією загальноєвропейської мети – „розмиванням” торговельно-економічних кордонів між державами-членами Європейського Союзу і вирівнюванням диспропорцій розвитку периферійних та центральних регіонів у кожній із держав.
По суті, розвиток транскордонного співробітництва при збереженні специфіки самобутності кожної зі сторін значною мірою дає змогу успішно вирішувати локальні проблеми, максимально використовуючи національний потенціал, поступово згладжуючи рецидиви периферійності в соціально-економічному розвитку окремих територіально-адміністративних одиниць.
Основною організаційною формою транскордонного співробітництва є єврорегіони, практика функціонування яких в останні роки підтвердила свою ефективність, особливо щодо ліквідації бар’єрів для вільного руху робочої сили, товарів, послуг, капіталу.
Переваги транскордонного співробітництва, а саме єврорегіонів, стають очевидними у вітчизняній економіці. Створення умов для ефективного функціонування єврорегіонів дає змогу не тільки з найбільшою вигодою використовувати інтеграційні процеси, а й поліпшувати координацію прикордонного співробітництва із сусідніми державами, що має сприяти прискоренню регіонального економічного розвитку держави, припливу зовнішніх інвестицій, спрямованих на розвиток регіонального і загальноєвропейського співробітництва. Саме тому надзвичайно актуальною сьогодні стає проблема вдосконалення державної політики підтримки розвитку транскордонного співробітництва та поліпшення умов його функціонування.
Відповідно зростає потреба в науковому обґрунтуванні напрямів державної політики в економічній сфері, зокрема у сфері транскордонного співробітництва, та пов`язаних із ним механізмів. Так, концептуальні основи державної політики в економічній сфері досліджують у своїх працях українські фахівці Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ транскордонного співробітництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок