Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ХРАМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ

ПРАВОСЛАВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ХРАМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ

Назва:
ПРАВОСЛАВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ХРАМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ВАРНАШОВА ОЛЕНА ФЕДОРІВНА
УДК 264-931: 355
ПРАВОСЛАВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ХРАМ:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ
спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі філософських та соціальних наук Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Шенгелая Йосип Шалвович,
Севастопольський національний технічний університет,
доцент кафедри філософських и соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кальной Ігор Іванович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри соціальної філософії
кандидат філософських наук
Пирог Ганна Володимирівна,
Севастопольський міський гуманітарний університет,
доцент кафедри загальної психології
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України (м. Київ),
кафедра філософії
Захист відбудеться “ 27 ” червня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95038, Сімферополь, проспект Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “ 26 ” травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
К 52.051.01 О.В. Зарапін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена особливостями соціальних процесів перехідного періоду сучасного українського суспільства. Соціальні зміни в нашій державі не тільки зруйнували систему суспільних стереотипів, але практично знищили усталене світосприймання. Здійснюються пошуки нових ціннісних орієнтирів, виникли нові потреби й інтереси. Ці зміни торкнулися і такого соціального інституту, як армія. Духовність армії завжди співвідноситься з духовним станом суспільства. Специфіка військової діяльності вимагає великої напруги моральних і фізичних сил, орієнтована на метафізичні категорії “честі”, “обов’язку”. І, найголовніше, тримається на постійній готовності до самопожертви. Визначити істинні духовні орієнтири і зробити їх центром світогляду і світорозуміння особистості воїна – найважливіше завдання військового виховання. Служіння формується тільки на громадянській позиції, тобто на зіставленні власних інтересів з інтересами держави. Громадянськість – показник зрілості суспільства й окремої людини. Її невід'ємною складовою є національна історична самосвідомість. Розвинута національна історична самосвідомість – показник неперервності зв'язку часів та поколінь.
Одним із конкретних виявів цього є утвердження релігійної свободи і релігійних прав людини в сучасній демократичній Україні. Це, у свою чергу, сприяє зростанню соціальної активності церкви.
Українська церква має достатньо значний історичний досвід участі у різних сферах соціальної діяльності, у тому числі, у військовій. Релігія в Україні традиційно відіграла значну роль у розвитку і зміцненні духовності, як окремого військовослужбовця, так й армії загалом, до того ж церква мала багатий арсенал засобів духовного впливу. Тому реформування українських Збройних Сил на основі відродження національної духовної традиції неминуче потребує аналізу досвіду релігійної участі у військової сфері соціальної діяльності.
У середині 90-х років ХХ століття було ініційоване питання про використання релігійного чинника у виховній роботі з особовим складом Збройних Сил. Дискусії, що розгорнулися з даного питання, показали фактичну відсутність єдиної думки у сторін. Це пояснюється, у тому числі, відсутністю відповідної науково-теоретичної бази. Але в той же час, протягом своєї багатовікової історії філософія нагромадила величезний досвід осмислення релігії як культурного феномена, особливо у вивченні форм і способів функціонування у різних соціально-політичних та історичних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ХРАМ: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок