Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
БЛИЗНЮК ОКСАНА ПАВЛІВНА
УДК 658. 86
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.07.05 - економіка торгівлі та послуг
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії технології та організації харчування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Васильєва Людмила Петрівна
Харківська державна академія технології та
організації харчування, доцент кафедри
економічної теорії та зовнішньоекономічної
діяльності
Офіційні опоненти:
Доктор економічних наук, професор Виноградський Микола Данилович
Київський національний торговельно-економічний університет,
професор кафедри менеджменту
Кандидат економічних наук, доцент Балабан Петро Юрійович
Полтавський кооперативний інститут,
зав. кафедри комерційної діяльності та маркетингу
Провідна установа:
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського, кафедра економіки підприємства, Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 10 ” травня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.088.02 при Харківській державній академії технології та організації харчування за адресою:
61051, Харків, вул. Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою:
61051, Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “ 9 ” квітня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Оспіщев В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний етап трансформації національної економіки характеризується активним розвитком ринкової інфраструктури, важливим інститутом якої є оптова торгівля. В нових економічних умовах істотно змінюються економічна сутність, функції та організаційна структура оптової торгівлі, зростає її роль в організації ефективних господарських зв'язків між суб'єктами ринку, перебудові каналів розподілу та інтенсифікації процесу руху товарів. Оптова торгівля, що виконує роль посередника у каналах товарного обігу, покликана забезпечити збалансованість внутрішнього ринку країни.
З прийняттям важливих законодавчих та нормативних актів України - "Про власність", "Про підприємництво", "Про товарні біржі", "Концепції розвитку внутрішньої торгівлі України" та ін. - було підведено законодавчу базу структурної перебудови та функціональної переорієнтаціі торговельної галузі і оптової торгівлі, зокрема. Але практично процеси перетворень у сфері товарного обігу і, відповідно, у оптовій торгівлі, відбувалися в Україні до останнього часу без достатнього теоретичного обгрунтування, без цілеспрямованих регулюючих дій держави з формування оптової торгівлі як важливого елементу ринкового господарства. Значною мірою стихійний характер розвитку оптової торгівлі став причиною дестабілізації процесу товаропросування на внутрішньому ринку, уповільнення товарного обертання, економічного занепаду.
Теоретичні та практичні аспекти функціонування оптової торгівлі та діяльності оптових підприємств знайшли висвітлення у наукових працях таких провідних вчених-економістів, як В.В. Апопій, Л.В. Балабанова, І.О. Бланк, М.Д. Виноградський, А.В. Войчак, С.М. Загладіна, А.В. Зирянов, С.Л. Комлєв, Л.В. Осіпова та ін. Вивченню питань функціонування оптової торгівлі різною мірою присвячені дослідження зарубіжних авторів: В. Даненбурга, Р. Монкріфа, В. Тейлора, Ф. Котлера, А. Кріє, Ж. Жале, Ч. Фатрела, Т. Хопкінса та ін.
Разом з тим, аналіз літературних джерел показав, що питання теоретичного обгрунтування трансформацій у сфері товарного обігу, визначення місця оптової торгівлі у ринковій інфраструктурі, створення ефективного механізму її функціонування потребують подальшого вивчення. Актуальність і важливість цих проблем обумовили вибір теми і цільову спрямованість дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок