Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІПОТЕЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ І РОЗВИТКУ НЕРУХОМОСТІ

ІПОТЕЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ І РОЗВИТКУ НЕРУХОМОСТІ

Назва:
ІПОТЕЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ І РОЗВИТКУ НЕРУХОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,27 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Євтух Олександр Тихонович
УДК 336.41
ІПОТЕЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ
І РОЗВИТКУ НЕРУХОМОСТІ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України.
Науковий консультант доктор економічних наук, член-кореспондент УААН
Пасхавер Борис Йосипович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу економічних відносин АПК
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Василик Остап Дмитрович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту;
доктор економічних наук, академік УААН, професор Дем’яненко Микола Якович,
Інститут аграрної економіки УААН, заступник директора;
доктор економічних наук
Кораблін Сергій Олександрович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, головний науковий співробітник відділу фінансового та бюджетного прогнозування
Провідна установа Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра банківської справи (м. Київ)
Захист відбудеться “25” вересня 2002 р. о 14 30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 в Інституті економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011 м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011 м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “22” серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


Загальна характеристика роботи
Вирішення проблем фінансового і кредитного стимулювання економічного росту України є надзвичайно важливим в ринкових умовах господарювання. Розв’язанням цих проблем активно займаються провідні вчені країни: О.Василик, О.Васюренко, А.Гальчинський, В.Геєць, А.Гриценко, М.Дем’яненко, О.Дзюблюк, С.Кораблін, В.Кравченко, В.Лагутін, В.Міщенко, А.Мороз, Б.Пасхавер, Д.Полозен-ко, М.Савлук, В.Федосов та інші.
Актуальність теми. Іпотечний ринок займає одне з найважливіших місць серед фінансових механізмів економічного стимулювання і стабільного розвитку економіки. Застосування іпотеки дає значний соціально-економічний ефект. За допомогою іпотечних фінансових інструментів значно збільшуються активи різних суб’єктів ринку – від окремого громадянина і сім’ї до держави в цілому. За рахунок іпотеки здійснюється інвестування реального сектора економіки та збільшення його капіталу і внаслідок цього забезпечується стабільне зростання доходів у різних галузях економіки.
Іпотека може стати одним з важливих інструментів під час створення національної системи заощаджень. При широкому впровадженні іпотечного кредитування в країні збільшаться бюджетні надходження, більш ефективно будуть вирішуватися житлові питання, зросте відтворення робочої сили та її мобільність. За рахунок управління розгалуженими фінансовими потоками держава має можливість впливати на соціально-економічні процеси в країні. Особливо велика роль іпотеки проявляється в пожвавленні та стабілізації економіки в умовах формування внутрішнього ринку.
Однак проблеми розвитку іпотечного ринку як найважливішої складової всієї фінансово-кредитної системи в силу об’єктивних історичних обставин вивчено недостатньо. Вагомий внесок у розробку деяких проблем іпотечного кредитування останнім часом внесли, передусім, економісти далекого зарубіжжя, зокрема Д.Джонсон, М.Левін, Л. Міхаел, К. Сірманс, Дж.Шерман, М.Шнайдерман, Р.Страйк, І.Телгарський, М.Равіс, Дж.Фрідман, Н.Ордуей. Окремі питання висвітлені й у працях науковців України та інших країн СНД: В.Кудрявцева, Н.Косарєвої, А.Іванова, В.Іванова, С.Кручка та інших. Однак наші дослідження вказують на те, що наявні роботи мають, як правило, загальний або вузькопрофесійний характер і стосуються тільки окремих елементів іпотечного кредитування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ІПОТЕЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ І РОЗВИТКУ НЕРУХОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок