Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ ОСЕСИМЕТРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ З ОБЕРТАННЯМ ІНСТРУМЕНТА

НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ ОСЕСИМЕТРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ З ОБЕРТАННЯМ ІНСТРУМЕНТА

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ ОСЕСИМЕТРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ З ОБЕРТАННЯМ ІНСТРУМЕНТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,31 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ “КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
 
М А Р Ч Е Н К О
В і т а л і й Л е о н і д о в и ч
УДК 621.73.043
НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ ОСЕСИМЕТРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ З ОБЕРТАННЯМ ІНСТРУМЕНТА
Спеціальність 05.03.05 “
Процеси та машини обробки тиском”
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі обробки металів тиском Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Науковий консультант: Д-р техн. наук, проф., лауреат Державної премії Шамарін Юрій Євгенович , генеральний директор НВО “Славутич”, м. Київ.
Офіційні опоненти: Д-р техн. наук, проф., лауреат Державної премії Кривов Георгій Олексійович, директор Українського науково – дослідного інституту авіаційної технології, м. Київ.
Д-р техн. наук, проф. Степанов Геннадій Володимирович, зав. відділом Інституту проблем міцності НАН України, м. Київ
Д-р техн. наук, проф., Тараненко Михайло Євгенович, професор Національного аерокосмічного університтету “Харківський авіаційний інститут” ім.. М.Є. Жуковського, м. Харків
Провідна організація: Вінницький Державний технічний університет, м. Вінниця.
Захист відбудеться 20.10.2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.01 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ - 56, пр. Перемоги, 37, корп. 1, ауд. 166.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 19.09. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук, доцент Боронко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. В пріоритетних напрямках розвитку науки і техніки важлива роль призначається ресурсозберігаючим технологіям. До цих технологій відноситься і обробка металів тиском.
Однією з найбільших проблем цієї технології є зниження силових параметрів деформування. Достатньо зазначити, що контактні навантаження на формоутворюючу поверхню інструмента досягають 2500 МПа, що знаходиться на межі міцносних можливостей більшості інструментальних сталей, а зниження їх величини в три рази приводить до зменшення зносу в 5-6 разів.
Зниження зусилля дозволяє отримати й інші позитивні технологічні та економічні ефекти: зменшення потужності та металоємкості устаткування, металоємкості заготовок, підвищення точності поковок.
Отже, рішення цієї проблеми відповідає пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки.
Для осесиметричних деталей ця проблема в значній мірі може бути розв’язана використанням технології штампування з обертанням інструмента, яка має іншу рівнозначну назву – штампування з крученням. Частина цих деталей в автомобіле- і тракторобудівній галузях становить 30% а в деяких галузях інструментального виробництва - 100% від загальної кількості виробів.
Основи технології і певний її розвиток були викладені в роботах К.О. Гогаєва, С.П. Буркіна, Ю.А. Бочарова, О.О. Ганаго, В.Л. Колмогорова, Г.О. Кривова, А.Н. Леванова, Е.З. Менха, В.А. Огороднікова, Г.Д. Полосаткіна, Ю.І. Спаского, В.М. Субіча, Б.О. Степанова, Г.В. Степанова, М.Є. Тараненка, Ю.Є. Шамаріна, М.Б. Штерна.
 
Попередні дослідження показали, що використання цієї технології дозволяє знизити зусилля деформування до п’яти разів та підвищити механічні характеристики поковок в 1,5 – 2 рази.
До теперішнього часу технологія не знайшла широкого застосування за кордоном, а в Україні роботи по її розвитку практично не проводяться.
З’ясування причин цього, отримання теоретичних, технологічних та конструктивних рішень, що підвищують ефективність технології та поліпшують її застосування, є актуальною проблемою, рішення якої здійснюється в даній роботі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ПЛАСТИЧНОГО ДЕФОРМУВАННЯ ОСЕСИМЕТРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ З ОБЕРТАННЯМ ІНСТРУМЕНТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок