Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
СИЧЕНКО ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 338.45+339.13:669.1.002.6
ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА
ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ
08.07.01 - економіка промисловості
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
БЕНЬ Тарас Григорович
(Національна металургійна академія України,
завідувач кафедри економіки промисловості)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ПЕТРОВИЧ Йосиф Михайлович
(Державний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри економіки підприємства та менеджменту)
кандидат економічних наук
ЧАЙКА Галина Петрівна
(Державний науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості, провідний науковий співробітник відділу економіки та маркетингу)
Провідна установа: Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 13 ” вересня 2000 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.04 при Національній металургійній академії України за адресою:
49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4
Автореферат розісланий “ 13 ” липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Ігнашкіна Т.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В результаті розвитку ринкових відносин, зміни форм і структури власності перед підприємствами постала проблема виживання в конкурентній боротьбі. За наявності відповідних передумов у деяких підприємств з'явилася можливість використання на ринку своєї влади на шкоду іншим суб'єктам господарювання. На ринках, на яких одне або група підприємств займають домінуюче становище, подібна практика може виражатися у встановленні монопольних цін на продукцію, штучному створенні її дефіциту та інших явищах, що обмежують ринок.
Сутність поставлених в дисертації проблем полягає в розробці та вдосконаленні методичних підходів щодо дослідження рівня монополізму і недопущення його проявів на ринках. Дослідження виконано в межах наведених нижче програм та плану науково-дослідних робіт Національної металургійної академії України. Теоретичним та методичним підґрунтям дослідження є методи визначення монопольного становища підприємства на ринку та рівня монополізму ринку в цілому, методи регулювання діяльності монополістів, наукові доробки вітчизняних та зарубіжних фахівців. Вихідними даними для розробки питань дисертації є нормативно-законодавча база України та зарубіжних країн, матеріали статистичної та фінансової звітності вітчизняних підприємств металургійного комплексу.
Актуальність теми. Практично всі металургійні підприємства займають монопольне становище по одному чи декільком видам продукції, тому гостро стоїть проблема контролю за проявами монополізму з їх боку. Відсутність по багатьом номенклатурним видам продукції конкуренції не забезпечує умов ефективного господарювання, стимулює підприємства до зловживання монопольним становищем.
Можливі зловживання підприємств монопольним становищем становлять загрозу розвитку господарських стосунків між підприємствами, деформують попит на продукцію, що пов’язано зі встановленням монопольних цін та обмеженням постачання продукції на ринок, а також призводять до перерозподілу прибутків від реалізації продукції на ринку.
Актуальність теми дисертації полягає у визначенні та вдосконаленні підходів до науково-методичного обґрунтування засад антимонопольної політики, від чого залежить дієвість заходів, спрямованих на регулювання конкурентних відносин та недопущення проявів монополізму на ринках.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано у відповідності з основними вимогами Державної програми демонополізації економіки та розвитку конкуренції, затвердженої постановою Верховної Ради України від 21.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ МОНОПОЛІЗМУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ МЕТАЛОПРОДУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок