Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ХРОМОСОМНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ПРИ КУЛЬТИВУВАННІ ЛІМФОЦИТІВ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ ЛЮДИНИ.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ХРОМОСОМНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ПРИ КУЛЬТИВУВАННІ ЛІМФОЦИТІВ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ ЛЮДИНИ.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ХРОМОСОМНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ПРИ КУЛЬТИВУВАННІ ЛІМФОЦИТІВ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ ЛЮДИНИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
РУШКОВСЬКИЙ Станіслав Ричардович
УДК 575.224.23:576.345.61
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ХРОМОСОМНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ПРИ КУЛЬТИВУВАННІ ЛІМФОЦИТІВ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ ЛЮДИНИ.
03.00.15 — генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор медичних наук, професор Бариляк Ігор Романович,
Український науковий центр медичної генетики, Інститут
гігієни та медичної екології АМН України ім. О.М.Марзєєва
Офіційні опоненти: професор, доктор біологічних наук Кунах Віктор Анатолійович,
завідуючий відділом генетики клітинних популяцій Інституту
молекулярної біології та генетики НАН України, м. Київ
кандидат біологічних наук Зерова-Любимова Тетяна Едуардівна,
провідний науковий співробітник кафедри медичної генетики
Київської медичної академії післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика, МОЗ України, м. Київ
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра генетики і цитології
Захист дисертації відбудеться “26” квітня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01. в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий “25”березня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук В.Д. Науменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здатність геному до стабільного функціонування у змінних умовах є однією з його фундаментальних властивостей, що забезпечує відтворення та передачу генетичної інформації в ряді поколінь практично без помилок. Сучасна екологічна ситуація характеризується забрудненням довкілля внаслідок все більш інтенсивних та масштабних антропогенних впливів (Нац. допов., 1993; Бариляк та ін., 1993; Дуган, 1998). Умови середовища відхиляються від оптимальних значень, кількість помилок в роботі генетичного апарату збільшується. Це призводить до підвищення рівня нестабільності генетичного матеріалу, результатом чого є зростання онкологічних захворювань та спадкових патологій (Бариляк и др., 1989; Strauss, 1998).
Одним із суттєвих показників стійкості геному до дії зовнішніх чи внутрішніх пошкоджуючих факторів є каріотипічна нестабільність, проявом якої є структурні та кількісні аномалії хромосом (ВОЗ, 1989). Рівень каріотипічної нестабільності залежить від точності роботи різних систем репарації та відтворення генетичного матеріалу і, значною мірою, обумовлений особливостями генотипу конкретної особини (Тарасов, 1982; Howell, Taylor, 1991; Yu et al. 1999). В залежності від того, спостерігаються морфологічні чи кількісні зміни хромосом, різноманітні прояви каріотипічної нестабільності відображають дію різних систем (Heіm et al., 1989; Lіmolі et al., 1997). В зв'язку з цим, важливого значення набуває розробка підходів, які дозволяють виділити та охарактеризувати групи людей з різним рівнем каріотипічної нестабільності за різними параметрами нестабільності каріотипу. Актуальним на сьогодні є вивчення явища мутагенної післядії, зокрема затриманої хромосомної нестабільності, яка проявляється в підвищенні рівня хромосомних аберацій в клітинах через декілька поколінь після мутагенного впливу (Дубинин, 1966; Kronenberg, 1994; Morgan et al., 1998). Особливого значення дослідженню даного явища надає його можлива роль в процесах канцерогенезу (Tlsty, 1995; Jackson, Loeb, 1998).
Крім реєстрації різноманітних проявів генетичної нестабільності, важливими є роботи щодо вивчення можливостей запобігання генетичним наслідкам забруднення довкілля (Алекперов, 1984; Ковальчук та інш., 1996; Бариляк, 1998). Одним з можливих шляхів є пошук та використання біологічно активних речовин, які підвищують стійкість генетичного апарату та активують захисні системи організму (Дурнев, Середенко, 1993).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ХРОМОСОМНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ПРИ КУЛЬТИВУВАННІ ЛІМФОЦИТІВ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ ЛЮДИНИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок