Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правові та організаційні засади виконання покаранНя в кримінально-виконавчих установах відкритого типу

Правові та організаційні засади виконання покаранНя в кримінально-виконавчих установах відкритого типу

Назва:
Правові та організаційні засади виконання покаранНя в кримінально-виконавчих установах відкритого типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
БОДЮЛ Євген Миколайович
УДК 343.8
Правові та організаційні засади
виконання покаранНя в кримінально-виконавчих установах відкритого типу
12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент ФАРЕНЮК Сергій Якович,
Київський юридичний інститут МВС України, начальник кафедри кримінального права та кримінології
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор МЕЛЬНИК Микола Іванович,
Центральна виборча комісія, заступник Голови;
кандидат юридичних наук, доцент СЕРГЕЄВ Ігор Сергійович,
Київський юридичний інститут МВС України, начальник факультету заочного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації
Провідна установа – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, відділ проблем кримінального права, кримінології та судоустрою (м. Київ).
Захист відбудеться “23” червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ-35, Солом’янська пл., 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України, м. Київ-35, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий “23” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.Д. Лук’янчиков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова демократичної, соціальної, правової держави та прагнення України увійти повноправним членом у міжнародне співтовариство обумовлюють перегляд окремих напрямів державної політики, у тому числі політики у сфері виконання кримінальних покарань. Прiоритетами цієї діяльності є докорiнна змiна iснуючих кримінально-виконавчих правовідносин та їх урегулювання відповідно до вимог Конституції України і міжнародно-правових актів. За таких умов, серед багатьох теоретичних і практичних завдань, які потребують розв’язання, своєю актуальністю і новизною виділяється розробка правових і організаційних засад виконання покарання в кримінально-виконавчих установах відкритого типу. Відповідно до ст. 11 КВК України стосовно кримінально-виконавчих установ відкритого типу вживається термін “виправні центри”. Тому далі в тексті будуть використовуватися обидва терміни.
Необхідність дослідження зазначеної проблеми обумовлюється низкою обставин. З одного боку, це пов’язано з відсутністю в сучасній юридичній науці чіткої уяви щодо правової природи кримінально-виконавчих установ відкритого типу. З іншого – існує потреба глибокого теоретичного аналізу основних положень чинного законодавства щодо їх функціонування, а також розробки науково обґрунтованих рекомендацій щодо вдосконалення їх діяльності. Актуальність теми дослідження обумовлена також новизною досліджуваного напряму і практичною значимістю результатів діяльності цих установ для вирішення проблем у сфері виконання покарань, виправлення і ресоціалізації засуджених.
Правові та організаційні аспекти виконання покарання в установах відкритого типу досліджувалися в роботах М.Ф. Аблізіна, В.Б. Васильця, В.В. Гераніна, В.І. Горобцова, В.В. Дедюхіна, М.О. Дутова, М.А. Кирилова, Л.В. Клюєва, І.М. Корячкіна, Ю.О. Мінакова, О.С. Міхліна, О.О. Новікова, В.М. Петрашева, В.Є. Сілкова, М.О. Стручкова, С.Я. Фаренюка, В.З. Фетісова та деяких інших авторів. Водночас, їх праці не містять аналізу правової природи кримінально-виконавчих установ відкритого типу (виправних центрів), а правові й організаційні засади виконання покарання у виді обмеження волі взагалі не становили предмет наукового дослідження.
Вагомі здобутки в розробку вищевказаних проблем внесли М.М. Бабаєв, Л.В. Багрій-Шахматов, Ю.В. Баулін, О.В. Беца, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Правові та організаційні засади виконання покаранНя в кримінально-виконавчих установах відкритого типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок