Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ШАТУННИХ ВТУЛОК ПОВЕРХНЕВИМ ПЛАСТИЧНИМ ДЕФОРМУВАННЯМ ПРИ ЇХ ВІДНОВЛЕННІ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ШАТУННИХ ВТУЛОК ПОВЕРХНЕВИМ ПЛАСТИЧНИМ ДЕФОРМУВАННЯМ ПРИ ЇХ ВІДНОВЛЕННІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ШАТУННИХ ВТУЛОК ПОВЕРХНЕВИМ ПЛАСТИЧНИМ ДЕФОРМУВАННЯМ ПРИ ЇХ ВІДНОВЛЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,31 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕПЕЛЕНКО ІГОР ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 621.787
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ
ШАТУННИХ ВТУЛОК ПОВЕРХНЕВИМ ПЛАСТИЧНИМ
ДЕФОРМУВАННЯМ ПРИ ЇХ ВІДНОВЛЕННІ
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки,
верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Експлуатація та ремонт машин” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
доцент Кропівний Володимир Миколайович, Кіровоградський державний технічний університет, завідувач кафедри “Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство”.
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Розенберг Олег Олександрович, Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля Національної академії наук України, завідувач відділом №20;
кандидат технічних наук, доцент Чернявський Олександр Васильович, Кіровоградський державний технічний університет, доцент кафедри “Металорізальні верстати та системи”.
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра “Конструювання верстатів та машин”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 4 липня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К23.073.01 у Кіровоградському державному технічному університеті за адресою: 25006, м.Кіровоград, просп. Університетський, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград, просп. Університетський, 8.
Автореферат розісланий 3 червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каліч В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією із актуальних проблем машинобудівного і ремонтного виробництва є відновлення і зміцнення деталей машин. До числа швидкозношуваних і дорогих деталей двигунів, що лімітують їх міжремонтний ресурс, відносяться підшипники ковзання, які виготовлені з кольорових металів, у тому числі і втулки верхніх головок шатунів.
Для відновлення бронзових втулок особливий інтерес викликає використання одного з способів поверхневого пластичного деформування (ППД) – вібророзкочування, що знайшло широке застосування в машинобудуванні, завдяки роботам Шнейдера Ю.Г., Фельдмана Я.С., Горохова В.А., Одинцова Л.Г. та інших дослідників, який дозволяє одночасно з поліпшенням якості оброблюваної поверхні змінювати розміри деталі шляхом нанесення регулярного мікрорельєфу.
Для одержання підвищеної точності розмірів і збільшеної опорної площі поверхонь, відновлених вібророзкочуванням, доцільне застосування у якості фінішної операції високопродуктивного способу ППД – деформуючого протягування, у розробку якого великий внесок внесли вчені Розенберг О.М., Проскуряков Ю.Г., Розенберг О.О., Посвятенко Е.К. та ін.
Здатність вібророзкочування і деформуючого протягування змінювати розміри деталі може бути ефективно використане для відновлення внутрішніх поверхонь бронзових втулок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відповідності з координаційним планом №17 "Нові конструкційні матеріали та високоефективні технології виробництва" міжвузівських науково - технічних програм на 1997 - 1999 р.р. (наказ Міністерства освіти України №37 від 13.02.96 р., п.1) з пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології”, а також планом науково-дослідних робіт Кіровоградського державного технічного університету за тематикою “Розробка та впровадження нових технологій у виробництво і ремонт сільськогосподарської техніки”.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є підвищення якості відновлення шатунних втулок двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) за рахунок створення повністю регулярного мікрорельєфу (ПРМР) вібраційним розкочуванням з наступним деформуючим протягуванням (ВРДП).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОБРОБКИ ШАТУННИХ ВТУЛОК ПОВЕРХНЕВИМ ПЛАСТИЧНИМ ДЕФОРМУВАННЯМ ПРИ ЇХ ВІДНОВЛЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок