Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИБАКТЕРІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ

АНТИБАКТЕРІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ

Назва:
АНТИБАКТЕРІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ
ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ЗІНЧЕНКО ОКСАНА ЮРІЇВНА
УДК 615.322:615.282
АНТИБАКТЕРІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології і вірусології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Філіпова Тетяна Олегівна, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, професор кафедри мікробіології і вірусології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Зайченко Олександр Максимович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач лабораторії вторинних метаболітів мікроміцетів
доктор біологічних наук, професор Федоровська Олена Олексіївна, Інститут гематології та трансфузіології НАН України, завідуюча лабораторії мікробіології та імунних препаратів.
Провідна установа: Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова Академії медичних наук України, м. Харків.
Захист відбудеться “20” вересня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна, Д 03680, Київ ДСП, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Україна,
Д 03680, Київ ДСП, вул. Заболотного, 154.
Автореферат дисертації розіслано “14” cерпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У останні роки велике занепокоєння викликає швидке зростання антибіотикорезистентності мікроорганізмів, обумовлене широким і часто безконтрольним застосуванням антибіотиків. У такій ситуації є бажаним винайдення принципово нових засобів антимікробної терапії, активних щодо збудників інфекційних захворювань людини. Перспективною групою сполук вважають синтетичні порфірини, що вже протягом тривалого часу застосовуються як фотосенсибілізатори (ФС) у фотодинамічній терапії пухлинних захворювань. Фотосенсибілізатори - це молекули, здатні поглинати світло з певною довжиною хвилі і генерувати активні форми кисню, які є цитотоксичними для клітини-мішені (Красновский, 1990). Останні дослідження вказують на можливість істотного розширення області застосування такої терапії за рахунок використання цього підходу для лікування інфекційних захворювань, викликаних бактеріальними, вірусними та грибковими збудниками (Allen, 1995). Експериментальні дані свідчать про те, що порфірини і їх металокомплекси здатні викликати фотоіндуковану загибель бактеріальних клітин. Важливо, що ці ефекти виявляються і на антибіотикостійких штамах мікроорганізмів (Bertoloni, 1993).
Разом з тим, дані про темнову активність тетрапірролів, яка не потребує активації світлом, у доступній нам літературі відсутні. На жаль, і в Україні не проводяться такі дослідження. Тому актуальним є дослідження чутливості мікроорганізмів до вітчизняних ФС з антимікробною дією і вивчення темнових ефектів цих сполук.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дослідження розвиває держбюджетну тему Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова “Комплексне вивчення механізмів дії природних та синтетичних порфіринів на клітини” № держреєстрації 0101U001594. Дисертант є співвиконавцем теми.
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є визначення чутливості умовно-патогенних бактерій до хімічної та фотосенсибілізуючої дії синтетичних порфіринів.
Виходячи з мети дослідження виявилося необхідним вирішення наступних задач:
1. Дослідити особливості росту умовно-патогенних бактерій при додаванні до поживного середовища нових катіонних та аніонних синтетичних порфіринів.
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНТИБАКТЕРІАЛЬНА АКТИВНІСТЬ СИНТЕТИЧНИХ ПОРФІРИНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок