Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування та оцінка фінансового потенціалу регіону

формування та оцінка фінансового потенціалу регіону

Назва:
формування та оцінка фінансового потенціалу регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ”
ІОНЕНКО Катерина Василівна
УДК 332.14 (477)
формування та оцінка
фінансового потенціалу регіону
08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Корнєєв Володимир Вікторович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”, заступник завідувача відділу досліджень розвитку та регулювання фінансових ринків.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Онишко Світлана Василівна,
Національний університет державної
податкової служби України ДПА України,
професор кафедри фінансів;
кандидат економічних наук
Скічко Олександр Іванович,
Черкаська обласна дирекція
ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”, директор.
Захист відбудеться “25” жовтня 2007 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .239.02 в ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “22” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Шелудько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Трансформаційні процеси в економіці України, її інтеграція до світового економічного простору обумовлюють необхідність обґрунтування перспектив соціально-економічного розвитку регіонів держави. “Фінансово міцні регіони – міцна держава” – такий підхід у практиці європейського державотворення випробуваний часом, і тому у вітчизняних умовах пошук та належне використання фінансових ресурсів на регіональному рівні набуває пріоритетного значення.
Актуальність теми. Можливості економічного розвитку регіонів обумовлюються виявленням та використанням бюджетних і позабюджетних фінансових ресурсів, активізацією діяльності кредитно-інвестиційних інститутів фінансового ринку та іншими чинниками, які в сукупності потребують адекватного інструментарію формування та оцінки фінансового потенціалу регіону.
Наявний фінансовий механізм стимулювання економічних процесів на регіональному рівні не повною мірою відповідає сучасним потребам розвитку економіки. Мають місце значні диспропорції у формуванні фінансових ресурсів в регіонах України, недостатньо розвиненими залишаються сегменти кредитно-інвестиційної системи. Зазначене обумовлює підвищену увагу до раціонального формування фінансових ресурсів регіону та визначення потенційних можливостей їх нарощування.
Проблематика фінансового забезпечення та потенціалу розвитку регіонів є сферою наукових досліджень багатьох вчених. Так, В.Л. Андрущенко, О.Д. Василик, З.С. Варналій, Н.М. Внукова, В.М. Геєць, А.І. Даниленко, О.П. Кириленко, М.І. Крупка, І.О. Луніна, Ц.Г. Огонь, С.В. Онишко, Ю.В. Пасічник, О.П. Чернявський, С.І. Юрій у своїх працях розглядають питання становлення державних і місцевих фінансів, а також особливості формування міжбюджетних відносин.
Регіональна збалансованість фінансової системи держави є об’єктом наукових досліджень Б.М. Данилишина, М.І. Долішнього, О.П. Крайника, В.М. Опаріна, М.І. Скрипниченко, С.В. Слухая. Територіальне розміщення фінансових ресурсів та взаємозв’язок цього процесу із формуванням фінансового потенціалу регіонів вивчають З.В. Герасимчук, Л.О. Петкова, С.С. Шумська, В.П. Ходаківська. Вплив податкової політики на формування фінансового потенціалу регіону окреслили В.П. Вишневський, С.Д. Герчаківський, Т.І. Єфименко, С.В. Каламбет, П.В. Мельник, А.М. Соколовська, Л.Л. Тарангул, Л.М. Шаблиста. Участь інститутів фінансового ринку в акумулюванні і регіональному перерозподілі фінансових ресурсів детально досліджують О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: формування та оцінка фінансового потенціалу регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок