Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічний механізм підвищення ефективності функціонування виробничого капіталу в промисловості

Економічний механізм підвищення ефективності функціонування виробничого капіталу в промисловості

Назва:
Економічний механізм підвищення ефективності функціонування виробничого капіталу в промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Кравченко Віталій Володимирович
УДК 330.14: 338.45
Економічний механізм підвищення ефективності
функціонування виробничого капіталу в промисловості
Спеціальність: 08.00.03 – Економіка та управління
національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Амоша Олександр Іванович,
Інститут економіки промисловості НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Мартиненко Василь Петрович,
Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, завідувач кафедри;
кандидат економічних наук
Гречаник Богдан Васильович,
Західноукраїнський економіко-правничий університет
(м. Івано-Франківськ), проректор.
Захист відбудеться 28 лютого 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “___” січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Пріоритетною економічною проблемою є досягнення високої конкурентоспроможності товаровиробників як умови їх успішного функціонування в конкурентному середовищі, стабільного динамічного розвитку, підвищення ефективності економіки і капіталу.
Найважливішим напрямком, від якого залежить вирішення цієї проблеми, є збільшення масштабів і темпів нагромадження капіталу і підвищення ефективності його використання. Капітал є необхідним фінансовим ресурсом, провідним фактором у системі суспільного відтворення. Це знаходить реальне підтвердження при здійсненні трансформаційних процесів в умовах дефіциту капіталу, а також при неналежному управлінні капіталом у постприватизаційному процесі.
В економічній літературі останніх років з’явився ряд робіт, які свідчать про підвищення зацікавленості вчених-економістів проблемою капіталу. Вітчизняні вчені А. Чухно, Б. Кваснюк, В. Мартиненко, О. Мендрул, Л. Шинкарук, економісти країн СНД – Б. Плишевський, В. Білолипецький, О. Стародубцева, Х. Курц та інші розглядають методологічні проблеми формування капіталу та тенденції його початкового нагромадження і капіталізації. В макроекономічному плані досліджуються різні форми нагромадження капіталу в контексті економічного аналізу процесу обігу товарів, а також питання раціонального використання промислового капіталу в економіці України.
У той же час залишається недостатньо дослідженою низка теоретичних, методичних і практичних аспектів ефективного нагромадження і використання капіталу в період трансформаційних перетворень. В зв'язку з цим виникає необхідність розробки теоретичних, методичних положень і практичних рекомендацій щодо ефективного функціонування капіталу в економіці та її найважливішій складовій – промисловості в напрямках дослідження закономірностей, умов і чинників функціонування капіталу, обґрунтування напрямів підвищення ефективності використання основного і оборотного капіталу на інноваційних засадах, активізації державного регулювання відтворювальних процесів.
Теоретичне і практичне значення вирішення цих проблем обумовлюють актуальність теми дисертаційної роботи, вибір мети і завдань дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з науково-дослідною тематикою Інституту економіки промисловості НАН України: держбюджетна тема “Розвиток механізму фінансового регулювання виробничого потенціалу” (номер держреєстрації 0104U003429), в рамках якої автором було виконано аналіз структури, нагромадження та використання основного і оборотного капіталу, обґрунтовано напрями підвищення ефективності функціонування капіталу промисловості в трансформаційному періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Економічний механізм підвищення ефективності функціонування виробничого капіталу в промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок