Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ СУЛЬФО- ТА АМІНОКИСЛОТНИХ ПОХІДНИХ 1,4-НАФТОХІНОНУ

СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ СУЛЬФО- ТА АМІНОКИСЛОТНИХ ПОХІДНИХ 1,4-НАФТОХІНОНУ

Назва:
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ СУЛЬФО- ТА АМІНОКИСЛОТНИХ ПОХІДНИХ 1,4-НАФТОХІНОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Комаровська-Порохнявець Олена Зорянівна
УДК 547.655.6 + 547.26.122
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ СУЛЬФО- ТА АМІНОКИСЛОТНИХ ПОХІДНИХ
1,4-НАФТОХІНОНУ
02.00.03 – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри технології біологічно активних
сполук, фармації та біотехнології.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Чирва Василь Якович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри органічної
та біологічної хімії;
доктор хімічних наук, професор
Грищук Богдан Дмитрович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри хімії.
Захист відбудеться “17” березня 2008 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл.Св. Юра 3/4, ауд. 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 16 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01 Скорохода В.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження в галузі спрямованого синтезу нових біологічно активних сполук з практично корисними властивостями є актуальним завданням сьогодення і вирішення цієї проблеми було би набагато ефективніше при встановленні закономірностей зв’язку типу “структура – біологічна активність”.
Величезна кількість накопичених емпіричних даних та результатів експериментальних досліджень щодо синтезу різноманітних хінонів та тіоестерів, що синтезовані на кафедрі технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Національного університету “Львівська політехніка” потребують теоретичної інтерпретації. У зв’язку з особливою їх цінністю, виявлення загальних закономірностей залежності деяких видів біологічної активності від хімічної структури молекул аміно- і сульфокислотних похідних 1,4-нафтохінону з врахуванням особливостей механізму їх дії та шляхів підвищення сили біологічної дії є актуальною проблемою.
Аналіз закономірностей “структура – біологічна активність”, спрямований синтез нових біологічно активних речовин і передбачення будови молекул з прогнозованою активністю і склали предмет даного дослідження.
У зв’язку з особливою цінністю нафтохінонів, амінокислот, сульфо- та тіосульфокислот незаперечний інтерес становлять дослідження сполук, що містять одночасно всі ці фрагменти, оскільки вони можуть бути потенційними лікарськими засобами, фунгіцидами, біоцидами тощо.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною фундаментальних досліджень кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Національного університету “Львівська політехніка” (№ держреєстрації 0100U00518, 0104U002315, 0102U001199), а також виконана у відповідності з державними науково-технічними програмами 1.02 “Створення, вивчення та впровадження в практику охорони здоров’я України гостро необхідних лікарських засобів”, 7.03.01 “Нові речовини та матеріали малотоннажного хімічного виробництва” і 03.06 “Нові екологічно безпечні лікувальні засоби”, що є підтвердженням актуальності та перспективності даних досліджень.
Мета та завдання дослідження. Метою роботи є синтез та встановлення залежності сили біологічної активності (протиішемічної, антигіпоксичної, гострої токсичності, антимікробної, рістрегулюючої) від будови аміно- і сульфокислотних похідних 1,4-нафтохінону та пошук серед них ефективних і малотоксичних біологічно активних речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ СУЛЬФО- ТА АМІНОКИСЛОТНИХ ПОХІДНИХ 1,4-НАФТОХІНОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок