Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПРЕСА ПЕРІОДУ 1917 – 1928 рр.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ Й НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ

КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПРЕСА ПЕРІОДУ 1917 – 1928 рр.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ Й НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ

Назва:
КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПРЕСА ПЕРІОДУ 1917 – 1928 рр.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ Й НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
УДК 070 = 512.145 “1917/1928”
ЮКСЕЛЬ ГАЯНА ЗАЇРІВНА
КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПРЕСА ПЕРІОДУ 1917 – 1928 рр.:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ Й НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримськотатарської і турецької літератури Кримського інженерно-педагогічного університету (м. Сімферополь)
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Керімов Ісмаїл Асанович,
Кримський інженерно-педагогічний університет,
факультет кримськотатарської та турецької філології
завідувач кафедри кримськотатарської
та турецької літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Веркалець Михайло Миколайович,
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
професор кафедри історії літератури та журналістики
 
кандидат філологічних наук, доцент
Юнусов Шевкет Ельвісович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, факультет кримськотатарської і
східної філології,
завідувач кафедри кримськотатарської літератури
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет (Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “22” січня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1), Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “22” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор Сидоренко Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасний період преса, залишаючись поряд з електронними й новітніми інтерактивними засобами масової комунікації важливою складовою частиною системи ЗМІ, значно впливає на формування громадської думки й життєдіяльність соціальних інститутів держави. Крім того, на нинішньому етапі соціокультурного розвитку суспільства саме преса є одним з основних джерел для дослідження історичного минулого народів. Вивчаючи газети й журнали, нащадки мають можливість усебічно ознайомитися зі своєю літературою, мистецтвом, історією, що дуже важливо для становлення духовної культури будь-якої нації.
Всебічне вивчення досягнень кримськотатарської культури неможливе без докладного аналізу національної журналістики. Кримськотатарська преса, що виникла наприкінці XIX століття, була однією з найяскравіших у загальній системі як мусульманської преси царської Росії, так і всього тюркського світу. Вона відбивала економічний, суспільно-політичний, соціальний стан кримськотатарського народу в той період, демонструвала розвиток національної науки, культури, освіти, літератури. Вивчення цих важливих для корінного народу сфер духовної творчої діяльності робить нагальним це дисертаційне дослідження й обґрунтовує його необхідність.
Слід зазначити, що обрана тема дисертації відповідає сучасним потребам як, зокрема, кримськотатарського народу, так і всього українського суспільства. Глибоке знання історії та культури народів, представники яких проживають на території нашої держави, сприяє духовному збагаченню українських громадян, є запорукою дружби й гармонії, створює сприятливий ґрунт для творчої праці на благо України. Більше того, можливість, надана різним народам, що живуть у цій державі, досліджувати, популяризувати своє духовне минуле, залишається головною умовою й чутливим індикатором демократичного розвитку українського суспільства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами є у тому, що дослідження тісно пов'язане з пріоритетними напрямами вивчення історичного досвіду кримськотатарської преси як у Криму, так і за межами півострова, відповідає науковим та освітнім програмам кафедри кримськотатарської і турецької літератури КІПУ Кримського інженерно-педагогічного університету і Науково-дослідного центру сходознавства, створеного в 2004 році на базі КІПУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КРИМСЬКОТАТАРСЬКА ПРЕСА ПЕРІОДУ 1917 – 1928 рр.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ Й НАЦІОНАЛЬНА СВОЄРІДНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок