Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Норма і варіативнІсть у системі дифтонгів британського та американського варіантів англійської мови (на матеріалі лексикографічних джерел)

Норма і варіативнІсть у системі дифтонгів британського та американського варіантів англійської мови (на матеріалі лексикографічних джерел)

Назва:
Норма і варіативнІсть у системі дифтонгів британського та американського варіантів англійської мови (на матеріалі лексикографічних джерел)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський НАЦІОНАЛЬНИЙ лінгвістичний університет
Поліщук Ганна Віталіївна
УДК 811.11+81.’342.415
Норма і варіативнІсть у системі дифтонгів
британського та американського
варіантів англійської мови
(на матеріалі лексикографічних джерел)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фонетики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, професор
Дворжецька Маргарита Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра фонетики англійської мови, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Прокопова Лариса Іванівна,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, кафедра німецької філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Зоз Олена Анатоліївна,
Горлівський державний педагогічний інститут
іноземних мов, кафедра експериментальної фонетики германо-романських мов, доцент
 
Провідна установа Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться “13” березня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-5, вул. Велика Васильківська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий “12” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита
Загальна характеристика роботи
Реферована робота присвячена дослідженню закономірностей мовного варіювання фонем як форми прояву динамізму мовної системи, що й зумовило детальний аналіз вільного фонемного варіювання дифтонгів у кодифікованих нормах вимови британського та американського варіантів англійської мови. Проблема вивчення вільного фонемного варіювання (ВФВ) не нова, оскільки різні його аспекти більшою чи меншою мірою висвітлювались у працях вітчизняних та зарубіжних науковців (Д.П.Венцкуте, Г.Є.Мальковського, Г.П.Торсуєва, В.Ю.Паращук, Дж.Веллза, А.Гімсона). Проте, у наведених джерелах дифтонгам не приділялось достатньої уваги. Дослідження англійських дифтонгів вважається важливим у сучасній фонетиці германських мов (С.І.Верман, В.М.Бухаров, О.С.Ліберман, Л.Р.Зіндер, А.Гімсон, Дж.Веллз). Дифтонги цікавили мовознавців як з погляду фонологічної інтерпретації цього звукового комплексу, так із артикуляційно-генетичного боку, оскільки з усіх мовних явищ дифтонг характеризується найскладнішою структурою. Отже, вибір дифтонгів для дослідження зумовлений як своєрідністю їх структури, особливостями артикуляції, так і неоднорідністю звукового вираження цих складних сегментів.
Метою більшості досліджень, присвячених проблемі дифтонгів, було встановлення специфічних умов виникнення та діахронічного розвитку системи дифтонгів британського варіанта англійської мови (Л.С.Лещенко, С.Ю.Коміссарчик, Л.О.Забулєнє), аналіз основних артикуляційних і спектральних параметрів для виявлення інваріантних характеристик (В.М.Бухаров, О.К.Демідов, Т.В.Міронова), встановлення інвентаря для визначення тенденцій розвитку підсистеми дифтонгів британського варіанта англійської мови (Г.К.Кенжебулатова), виявлення джерел варіативності, що зумовлюють якісно-кількісні зміни дифтонгів британського варіанта (І.О.Шишкова).
Оскільки фонемне варіювання в структурі лексики в синхронії створює матеріал для реальних або потенційних змін у вимовній нормі, актуальними та теоретично значущими є дані про кількісні та якісні характеристики процесу вільного фонемного варіювання дифтонгів англійської мови. Тому в нашому дослідженні ми розглядаємо ВФВ дифтонгів не лише південноанглійської (RP), а й загальноамериканської (GA) вимовних норм у порівняльному плані, що не було предметом спеціального дослідження. Крім того, дослідження закономірностей мовного варіювання дифтонгів, встановлення його меж дозволило прогнозувати подальший розвиток фонологічної системи англійської мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Норма і варіативнІсть у системі дифтонгів британського та американського варіантів англійської мови (на матеріалі лексикографічних джерел)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок