Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УЯВИ У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ЗАСВОЄННЯ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН)

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УЯВИ У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ЗАСВОЄННЯ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УЯВИ У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ЗАСВОЄННЯ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
ДЕМ’ЯНЮК Катерина Дмитрівна
УДК 37.025.8
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ
ПРОФЕСІЙНОЇ УЯВИ У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ
(НА МАТЕРІАЛІ ЗАСВОЄННЯ
ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН)
Спеціальність 19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
БОРОВИК Людмила Володимирівна,
Національна академія Державної прикордонної
служби України, кафедра загальнонаукових
та інженерних дисциплін, доцент кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор ФУРМАН Анатолій Васильович, Тернопільський державний економічний університет, Інститут експериментальних систем освіти, директор, кафедра соціальної роботи, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук ЗАЗИМКО Оксана Володимирівна, Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, лабораторія психології обдарованості, науковий співробітник.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, кафедра педагогіки та вікової психології, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться ”_12_”_жовтня_ 2006 р. о _10.00__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м. Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано ”_8_”___вересня___ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук В. В. Журавльов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розбудови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) з метою реалізації положень Концепції розвитку ДПСУ на період до 2015 року щодо створення нової моделі охорони кордону європейського типу істотно розширюються та ускладнюються функціональні обов’язки персоналу, що потребує реформування системи його професійної підготовки. Аналіз практики діяльності підрозділів ДПСУ на перехідному етапі показує, що поряд зі значною кількістю прикордонників, які досягли високих результатів при виконанні оперативно-службових завдань з охорони державного кордону (ДК), є від 20 до 34% і таких, хто не спромігся за короткий термін досягти належного рівня професійної майстерності. Зокрема, це виявляється при вирішенні питань ефективного застосування озброєння і техніки, оптимального та грамотного використання новітніх технологій її обслуговування, швидкого орієнтування та прийняття правильних рішень у проблемних ситуаціях, прогнозування результатів та створення умов для результативної діяльності.
Однією із причин такого стану професійної майстерності є низький рівень професійної уяви, а в окремих випадках навіть її цілковита не сформованість. Проте зазначена професійна якість персоналу у наш час є вкрай необхідною для створення ефективної системи логістики, яка на етапі реорганізації ДПСУ передбачає оптимальне технічне переоснащення органів охорони ДК.
Отже, у наш час однією з актуальних проблем психолого-педагогічних досліджень є визначення розвиваючого потенціалу навчальних дисциплін, пошук та впровадження сучасних форм і методів навчання, при яких значна увага звертатиметься на формування уяви як необхідної інтелектуальної якості на етапі удосконалення морально-психологічного забезпечення діяльності особового складу ДПСУ.
Аналіз останніх досліджень з психолого-педагогічної проблематики свідчить про те, що багато вчених надавали велике значення уяві як психічному процесу. Зокрема, у дослідженнях Д. С. Брунера, Г. С. Костюка, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УЯВИ У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ (НА МАТЕРІАЛІ ЗАСВОЄННЯ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок