Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сутність теологічного і філософського просвітництва: від Гегеля до Фейєрбаха (соціальний аспект)

Сутність теологічного і філософського просвітництва: від Гегеля до Фейєрбаха (соціальний аспект)

Назва:
Сутність теологічного і філософського просвітництва: від Гегеля до Фейєрбаха (соціальний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОРИСОВА ЗОЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 14(430)"18"(043.3)
Сутність теологічного і філософського просвітництва:
від Гегеля до Фейєрбаха (соціальний аспект)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор, ЯЛІ Іван Олександрович, завіючий кафедри філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор ШКОДА Володимир Васильович, професор кафедри Харківського національного університету ім. В. Каразіна
кандидат філософських наук, Попов Володимир Юрієвич, доцент кафедри філософії Донецького національного університету
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології, м. Київ
Захист відбудеться 23 січня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті (83055, м. Донецьк, вул. Університетськая, 24).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національноо університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетськая, 24).
Автореферат розісланий 23 грудня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат філософських наук Сушинський М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У даному дослідженні поданий соціально-філософський аналіз просвітницьких аспектів німецької філософії початку ХІХ століття, багато ідей якого є маловивченими. На нинішньому етапі вітчизняна філософія повинна визначити шлях відродження нашої національної духовності, а також що саме вона повинна успадкувати з європейського класичного Просвітництва. Тому в даному дисертаційному дослідженні об’єктом уваги є не тільки факт пропаганди ідей просвітництва, але й показано, про що просвітництво свідчить як соціальне явище взагалі.
Чому для просвітництва є цікавим питання про співвідношення феноменів філософського і теологічного просвітництва? Зміст багатьох проблем тільки тоді стає ясний, коли дослідник добирається до їхніх джерел, до їхньої релігійної чи філософської природи. Гегелівська філософія склала епоху в аналізі й оцінці релігійної свідомості. Чому ідейна спадщина школи Гегеля періодично привертає до себе увагу? У чому полягає актуальність того соціального досвіду, на який вона спирається? Не можна зрозуміти сенс життя людини та її особливе місце в культурному світі, якщо не звертатися до теологічного досвіду чи до гносеологічних суперечок філософії і релігії. Роботи молодогегельянців склали основу європейської традиції у вивченні історії християнства. Але філософський контекст теологічних суперечок, викликаних творчістю послідовників Гегеля, виявився ширшим за коло ідей, що безпосередньо розроблялися ними. Німецька молодогегельянська традиція показала, по-перше, наскільки плідним для прогресу наукової думки може бути вивчення священних текстів, по-друге, вона є прикладом того, як значення результатів наукового інтересу до проблем релігійної свідомості здатне вийти далеко за межі академічних вправ, зачепити політичні рухи й інтереси. Тому в дослідженні дається відповідь на питання, яким чином релігія виступила (і виступає) фундаментальною основою і джерелом творчих сил і здібностей людини.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація стала підсумком участі у колективному держбюджетному дослідженні “Діалектика суспільного буття”, що здійснювалося в межах наукової праці колективу кафедри філософських наук Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського (державний реєстраційний № 0102U007435), де у розділі “Філософське і теологічне просвітництво: подолання протиріч” знайшли відображення теоретичні моменти дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Сутність теологічного і філософського просвітництва: від Гегеля до Фейєрбаха (соціальний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок