Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНО-РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГІБРИДНИХ ГЕЛІО-ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ (В МЕЖАХ РІВНИННОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ)

ПРИРОДНО-РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГІБРИДНИХ ГЕЛІО-ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ (В МЕЖАХ РІВНИННОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ)

Назва:
ПРИРОДНО-РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГІБРИДНИХ ГЕЛІО-ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ (В МЕЖАХ РІВНИННОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Величко Сергій Анатолійович
УДК 911.9:504.062.2(477):620.91:[551.521.1+551.55]
ПРИРОДНО-РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГІБРИДНИХ
ГЕЛІО-ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ
(В МЕЖАХ РІВНИННОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ)
11.00.11 конструктивна географія та раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі географічного моніторингу та охорони природи Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Черваньов Ігор Григорович,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, завідувач кафедри географічного моніторингу та охорони природи
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Боков Володимир Олександрович,
Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського,
завідувач кафедри геоекології
доктор географічних наук, професор
Кузін Олександр Костянтинович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 15 грудня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.04 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, , ауд. II-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, (ЦНБ).
Автореферат розісланий 13 листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент Жемеров О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україною у відповідності з Енергетичною програмою до 2030 р. взято курс на розвиток альтернативної енергетики. Прийнято Закон України „Про альтернативні джерела енергії”; розроблено Програму державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії й малої гідро- і теплоенергетики (1997), прийнято Комплексну програму будівництва вітрових електростанцій. Для розвитку альтернативної енергетики потрібна оцінка та аналіз природних ресурсів останньої.
Найбільший потенціал серед альтернативних джерел енергії в Україні мають сонячна та вітрова енергія. Ресурси для вітро- та геліоенергетики характеризуються значною мінливістю протягом різних періодів часу, зокрема року та доби. Оскільки їхня динаміка визначається різними чинниками, їх ритми мінливості не співпадають, і ресурси можуть розглядатися як взаємодоповнюючі, завдяки чому зростає стабільність енерговиробітку, отже, надійність такої енергетики. Такий підхід лежить в основі створення гібридних геліо-вітроенергетичних систем (ГГВЕС). Апріорі стає зрозумілим, що енергетичний ресурс для ГГВЕС має відрізнятись від суми геліо- та вітроенергетичних ресурсів. Виходячи з цього, автор розглянув потенціал забезпечення енергоресурсами гібридних геліо-вітроенергетичних систем, що становить предмет захисту й водночас є основною методологічною відміною дисертаційного дослідження від попередніх.
Відновлювані ресурси альтернативної енергетики мають географічну природу. Крім метеорологічного чинника, вони залежать від географічного положення кожної окремої території. Суттєву роль відіграють зональні чинники, також висота, характер підстелюючої поверхні, тип та структура рослинного покриву тощо. Тобто з географічної точки зору умови розподілу і можливості використання таких джерел енергії визначаються мезогеографічними та місцевими умовами. Цим мотивується чільне місце географічних досліджень у визначенні енергетичних ресурсів геліо- та вітроенергетики, а вивчення, інвентаризація, оцінювання відновлюваних ресурсів і потенціалу альтернативної енергетики є типовою конструктивно-географічною задачею. За фізико-географічну основу просторово-часового аналізу ресурсів обрано схему фізико-географічного районування України (Маринич О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИРОДНО-РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГІБРИДНИХ ГЕЛІО-ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ (В МЕЖАХ РІВНИННОЇ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок