Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування адекватної поведінки працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях виконання оперативно-службових завдань

Формування адекватної поведінки працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях виконання оперативно-службових завдань

Назва:
Формування адекватної поведінки працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях виконання оперативно-службових завдань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний університет внутрішніх справ
Чуносов Михайло Олександрович
УДК 159.9.019.4:34:620.99
Формування адекватної поведінки
працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях виконання оперативно-службових завдань
19.00.06 – Юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, доцент Балабанова Любов Матвіївна, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри прикладної психології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Самойлов Микола Григорович, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри загальної психології і педагогіки;
кандидат психологічних наук Шайхлісламов Земфір Рафікович, Академія цивільного захисту України, старший викладач кафедри спеціальної підготовки.
Провідна установа: Київський юридичний інститут, МВС України, кафедра юридичної психології, м. Київ.
Захист відбудеться 04.06.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків-80, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків-80, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 30.04.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Попова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах складної криміногенної ситуації, що склалась в Україні, важливе значення для вирішення завдань забезпечення належного правопорядку і громадської безпеки має високий рівень підготовленості працівників ОВС до ефективних дій в екстремальних умовах.
Ефективність правоохоронної діяльності багато в чому визначається здатністю працівника міліції адекватно реагувати на небезпечні ситуації, що виникають при виконанні оперативно-службових завдань. Можливість виникнення небезпечних ситуацій постійно зустрічається в діяльності працівника правоохоронних органів. Небезпечні ситуації характеризуються великою різноманітністю і кількістю стресогенних чинників, які негативно впливають на працівника ОВС і детермінують його адекватну або неадекватну поведінку.
Велику увагу вивченню психологічних аспектів формування адекватної поведінки у працівників міліції приділяли О.М. Столяренко, О.В. Тімченко, Ж.Ю. Половникова, І.І. Ліпатов, В.Д. Кислий та ін. Однак з’ясуванню особливостей формування в них адекватної поведінки у ризиконебезпечних ситуаціях приділялося недостатньо уваги. Аналіз трагічних інцидентів свідчить, що неадекватна поведінка працівників ОВС переважно пов’язана з психологічними причинами (неадекватною самооцінкою, емоційно-вольовою нестабільністю, недостатнім рівнем мотивації, нерозвиненими комунікативними навичками).
Результатом неадекватної поведінки є високі показники травматизму і загибелі особового складу ОВС при виконанні ними службових обов'язків. Але, не зважаючи на необхідність вирішення цієї проблеми, залишаються не достатньо вивченими психологічні закономірності процесу формування адекватної поведінки у працівників ОВС при виконанні оперативно-службових завдань у ризиконебезпечних ситуаціях. Крім того вимагає подальшого висвітлення вплив індивідуально психологічних особливостей особистості на процес формування адекватної поведінки в ризиконебезпечних ситуаціях.
Викладене вище свідчить, що проблема підвищення ефективності поведінки працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях є актуальною і потребує подальшого наукового обґрунтування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження пов'язане з реалізацією “Комплексної програми кадрової політики в органах і підрозділах внутрішніх справ та забезпечення законності і дисципліни на 2001-2005 роки”; “Концепції психопрофілактичної роботи в органах внутрішніх справ України та програми її реалізації до 2005 року”; “Комплексної програми вдосконалення роботи з кадрами та підвищення авторитету міліції на 1999-2005 роки”; планів науково-дослідних робіт Національного університету внутрішніх справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування адекватної поведінки працівниками ОВС у ризиконебезпечних ситуаціях виконання оперативно-службових завдань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок