Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИКА – ЯК МЕТАМИСТЕЦТВО В ІРРАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ ЕСТЕТИЦІ ХІХ СТОЛІТТЯ

МУЗИКА – ЯК МЕТАМИСТЕЦТВО В ІРРАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ ЕСТЕТИЦІ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
МУЗИКА – ЯК МЕТАМИСТЕЦТВО В ІРРАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ ЕСТЕТИЦІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 18.78.01”18”
МАКАРЕНКО ГЕРМАН ГЕОРГІЙОВИЧ
МУЗИКА – ЯК МЕТАМИСТЕЦТВО
В ІРРАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ ЕСТЕТИЦІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ- 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі суспільних наук Національної
музичної академії імені П.Чайковського
Науковий керівник – Левицький Олег Вікторович – кандидат
філософських наук, доцент, завідувач кафедрою
суспільних наук НМА України
Офіційні опоненти: Воєводін Олексій Петрович,
доктор філософських наук, завідувач кафедри
культурології Луганського державного
педагогічного університету
Кучерюк Дмитро Юрійович, кандидат філософських наук,
доцент кафедри етики, естетики і культурології
філософського факультету Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа – Інститут філософії
ім.Г.С.Сковороди НАН України
Захист відбудеться “25” травня 2000 року о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському
національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033 Київ, вул. Володимирська, 60, аудиторія № 327
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “21” квітня 2000р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради к.філос.н. В.О.Шинкаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми дослідження. Ірраціоналістична естетика XIX століття – складне, багатоаспектне, неоднорідне по своїй суті явище європейської культури, яке на сторінках дисертації обмежене естетико-мистецтвознавчими ідеями Артура Шопенгауера та Фрідріха Ніцше. Теоретична спадщина цих видатних представників ірраціоналізму досить своєрідно перехрещується з життям, творчістю, музикознавчою позицією відомого німецького композитора Ріхарда Вагнера. Саме це значною мірою і обумовлює актуальність теми дослідження, адже наприкінці XX століття наука все активніше спирається на інтегративний підхід, використовуючи можливості суміжних наук, зокрема, філософії, мистецтвознавства, психології. Такий підхід дозволяє глибше осягнути значення гуманітарних наук для динамізації художньої практики, конкретних видів мистецтва, підсумувати надбання минулого з метою більш чіткого і аргументованого підходу для перспектив мистецького розвитку. Водночас, ірраціоналістична естетика надзвичайно високо цінувала творчо-спонукальні можливості музики, піднявши її на щабель метамистецтва. Це дозволяє в естетико-мистецтвознавчому аспекті розглянути філософсько-естетичну позицію Шопенгауера, філософію мистецтва Вагнера, панестетизм Ніцше, визначивши місце і роль музики не лише в ірраціоналістичній естетиці XIX століття, а й в духовному житті тогочасних європейців. Поєднання в межах дисертаційного дослідження естетико-мистецтвознавчих ідей А.Шопенгауера та Ф.Ніцше з музикознавчою позицією Р.Вагнера відкриває реальні можливості для виявлення взаємодії теоретичного і практичного рівней світовідношення, а це, в свою чергу, поглиблює уявлення про виховні можливості музики, про творчій потенціал співпраці теоретиків і практиків мистецтва.
На сучасному етапі розвитку суспільста в музичному мистецтві відбуваються складні процеси становлення та формування нових художньо-змістовних форм як в теоретично-дослідницьких, так і в практично-виконавчих сферах. Ірраціоналістична естетика XIX століття може відіграти методологічну роль для окремих напрямків мистецтва XX століття. Дослідження мистецтво-музикознавчих аспектів ірраціоналістичної естетики XIX століття є необхідним для розуміння та вирішення актуальних проблем сучасної художньої культури, яка в значних своїх вимірах спирається на традиції минулого, опановуючи їх і відкриваючи можливості для справжнього новаторства.
Актуальність та доцільність теми дослідження визначає і аксіологічний аспект дисертаційної роботи, пов’язаний з пошуком нових цінностей, нових ідеалів в усіх сферах художнього життя суспільства і, зокрема, в галузі музичного мистецтва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МУЗИКА – ЯК МЕТАМИСТЕЦТВО В ІРРАЦІОНАЛІСТИЧНІЙ ЕСТЕТИЦІ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок