Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ҐЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ СТАРШОГО ПІДЛІТКОВОГО ТА РАННЬОГО ЮНАЦЬКОГО ВІКУ

ҐЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ СТАРШОГО ПІДЛІТКОВОГО ТА РАННЬОГО ЮНАЦЬКОГО ВІКУ

Назва:
ҐЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ СТАРШОГО ПІДЛІТКОВОГО ТА РАННЬОГО ЮНАЦЬКОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ВИХОР СВІТЛАНА ТЕОДОЗІЇВНА
УДК – 373.51+159.922.1
ҐЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ СТАРШОГО ПІДЛІТКОВОГО ТА РАННЬОГО ЮНАЦЬКОГО ВІКУ
13.00.07 — теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ТЕРНОПІЛЬ — 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
КРАВЕЦЬ Володимир Петрович, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
ГОВОРУН Тамара Василівна, головний науковий співробітник лабораторії соціальної психології Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України; м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент ГОЛОВАНОВА Тетяна Петрівна,
Запорізький національний університет, кафедра педагогіки і психології, доцент; м. Запоріжжя.
Провідна установа: | Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 31 березня 2006 р. о 12 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою:
46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 28 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Утвердження України як незалежної демократичної держави, процеси демократизації та гуманізації суспільства сприяють створенню рівних можливостей для самореалізації особистості, незалежно від віку та статі. Проте дисбаланс представництва чоловіків і жінок у державотворчій та управлінській діяльності, збільшення різниці тривалості життя чоловіків і жінок, подвійна зайнятість жінок, брак самореалізації чоловіків у виховній та господарсько-побутовій функціях сім’ї, подвійні моральні стандарти свідчать про існування перешкод на цьому шляху, причинами яких є традиційні стереотипні погляди на місце і роль кожної статі у сімейній, професійній та суспільній сферах, що панують у масовій свідомості та спрямовують молодь на дотримання певних норм, цінностей, стандартів поведінки.
У процесі виховання індивід вчиться виконувати статеву роль згідно зі стандартизованими уявленнями про “чоловіче” і “жіноче”, що гальмує або спотворює розвиток особистості, перешкоджає її самореалізації, оскільки не відповідає сучасному розвитку продуктивних сил, міжстатевому розподілу на ринку праці. З іншого боку, невизначеність процесу соціалізації, цінності, норми, очікування, які часто суперечать одне одному та продукуються ЗМІ, школою, сім’єю, усілякими організаціями, ускладнюють процес засвоєння чоловічих і жіночих ролей. На тлі змін у суспільстві та освіті виникла необхідність у корекції поглядів на соціально-психологічні відмінності, які існують між статями, та способів їх конструювання.
Соціально-психологічні та культурні відмінності між чоловіками і жінками відображає поняття “ґендер” (gender) —  соціокультурна стать, біологічні відмінності — “стать” (sex). Двояке розуміння статі вимагає розвитку ґендерних уявлень у суспільній свідомості, розуміння ролі психолого-педагогічних дисциплін у наповненні освітнього простору інформацією про ґендер.
Методологічні проблеми ґендерної педагогіки вивчали В. Кравець, Л. Штильова; шкільної освіти з врахуванням ґендерної складової – Т. Говорун, О. Кікінежді, К. Корсак, Н. Лавриченко, особливості соціалізації дошкільників і молодших школярів різної статі – В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ҐЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ СТАРШОГО ПІДЛІТКОВОГО ТА РАННЬОГО ЮНАЦЬКОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок