Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ НА ЗАНЯТТЯХ З КРЕСЛЕННЯ ЗАСОБАМИ ГРАФІЧНИХ ЗАВДАНЬ

АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ НА ЗАНЯТТЯХ З КРЕСЛЕННЯ ЗАСОБАМИ ГРАФІЧНИХ ЗАВДАНЬ

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ НА ЗАНЯТТЯХ З КРЕСЛЕННЯ ЗАСОБАМИ ГРАФІЧНИХ ЗАВДАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
ГОЛІЯД Ірина Семенівна
УДК 372.874:741.02
АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ
НА ЗАНЯТТЯХ З КРЕСЛЕННЯ
ЗАСОБАМИ ГРАФІЧНИХ ЗАВДАНЬ
13.00.02 – теорія і методика навчання креслення
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри трудового навчання і креслення
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Верхола Арнольд Павлович,
Київський національний університет
харчових технологій, завідувач кафедри
інженерної графіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Джеджула Олена Михайлівна,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри автоматизації та комплексної
механізації технологічних процесів.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського, кафедра
трудового навчання, Міністерство освіти і
науки України, м.Вінниця.
Захист відбудеться „10” травня 2005 р. о 14 год. 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „___8__” квітня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Невпинний поступ технічного прогресу в суспільстві тісно пов’язаний з високою графічною культурою людини. Автоматизація сучасного виробництва докорінно змінила не тільки характер трудової діяльності людини, а й відповідні вимоги до її технічної підготовки, які нерозривно пов’язані з уміннями і навичками вільного читання та виконання графічних документів.
Є всі підстави стверджувати, що носієм технічного прогресу в загальноосвітній школі виступає вчитель трудового навчання. Тому його професійна підготовка повинна передбачати високий рівень сформованих графічних знань та вмінь і, як наслідок цього, – високий рівень графічної культури. Адже рівень графічної підготовки школярів безпосередньо залежить від рівня підготовки самого вчителя. Тому важливе місце в професійній підготовці вчителя трудового навчання займає вивчення ним курсу креслення.
На жаль, з певних причин багато вступників на факультети вищих педагогічних закладів освіти України, де готують вчителів трудового навчання, не вивчали шкільний курс креслення. У зв’язку з цим викладання креслення у вищих закладах освіти діє не на розширення і поглиблення набутих знань, умінь і навичок, а ставиться в умови вимушеного усунення шкільних прогалин, отже, у багатьох випадках вивчення креслення студентами практично починається з нуля, але часові рамки вузівського курсу креслення не передбачають для цього належних можливостей.
З іншого боку, вивчення літературних джерел та практичного досвіду засвідчують, що не існує науково обґрунтованої методики навчання креслення майбутніх вчителів трудового навчання. Разом з тим і цілеспрямована підготовка викладачів креслення для вищих закладів освіти не передбачена. Таким чином кожний викладач, приступаючи до викладання креслення у вищому закладі освіти, створює свою методику, спираючись на власний емпіричний досвід.
Над різними проблемами методики навчання креслення в Україні активно працювали В.М.Буринський, А.П.Верхола, О.М.Джеджула, М.М.Козяр, В.В.Моштук, В.Я.Науменко, Г.О.Райковська, В.К.Сидоренко, Д.О.Тхоржевський, В.І.Чепок, З.М.Шаповал, Н.П.Щетина, М.Ф.Юсупова та ряд інших дослідників. Проте, незважаючи на проведені дослідження, науково обґрунтована методика проведення занять з креслення у вищому закладі освіти відсутня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ НА ЗАНЯТТЯХ З КРЕСЛЕННЯ ЗАСОБАМИ ГРАФІЧНИХ ЗАВДАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок