Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МІКРОБОЦЕНОЗІВ РИЗОСФЕРИ РОСЛИН УКРАЇНСЬКОГО СТЕПОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МІКРОБОЦЕНОЗІВ РИЗОСФЕРИ РОСЛИН УКРАЇНСЬКОГО СТЕПОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МІКРОБОЦЕНОЗІВ РИЗОСФЕРИ РОСЛИН УКРАЇНСЬКОГО СТЕПОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Елланська Наталія Едуардівна
УДК 582.1 : 631.427.22.1: 633.1
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МІКРОБОЦЕНОЗІВ
РИЗОСФЕРИ РОСЛИН
УКРАЇНСЬКОГО СТЕПОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана
у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор Головко Ераст
Анатолійович, Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України, завідувач відділу алелопатії.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Жданова Неллі
Миколаївна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.
Заболотного НАН України, завідувач відділу фізіології та
систематики мікроміцетів
доктор біологічних наук, професор Дудка Ірина
Олександрівна Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН
України, завідувач відділу мікології.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів
України, кафедра агромікробіології, м. Київ.
Захист відбудеться 19 лютого 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий 15 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практично всі біогеоценози, що існують на земній поверхні, відчувають вплив людини. Особливо це актуально для цілинних степів, які були основним еколого-етнічним середовищем для формування і становлення українського етносу з часів появи тваринництва й землеробства у трипільців. Природні степові екосистеми репрезентують унікальну і досить специфічну рослинність та багатий тваринний світ. У процесі життєдіяльності цієї біоти сформувались найродючіші у світі чорноземні ґрунти (Український степовий..., 1998).
Ґрунт є місцезнаходженням численних та різноманітних у таксономічному відношенні мікробоценозів. Видовий склад мікро- та мікобіоти – важливий показник стану ґрунту як екосистеми. Вивчення мікробних угруповань на заповідних територіях на теперішній час має особливу актуальність у зв'язку зі змінами навколишнього середовища під дією антропогенних факторів.
На даний час більша частина територій степів знаходиться у сфері активного землекористування (вирощування культурних рослин, випасання худоби, сіножаті тощо). Деградація чорноземів, безповоротне зникнення природних степових ландшафтів, забруднення оточуючого середовища хімічними сполуками та радіонуклідами поглиблюють занепад степової біоти.
Все, що вдалося зберегти на Україні – це унікальні заповідні ділянки степу: Асканія – Нова, Стрільцівський і Провальський степи та Український степовий природний заповідник (УСПЗ), загальна площа яких становить менше 1% територій степової зони нашої країни.
Тому заповідні території, які зустрічаються у межах сільськогосподарських земель, можуть слугувати чистим екологічним контролем для окультурених ґрунтів у відповідних грунтово-кліматичних зонах і є дуже важливими з точки зору теорії та практики збереження біорізноманіття, відтворення та управління природними ресурсами (Grass, 1999).
Показовим у цьому відношенні є УСПЗ. Незважаючи на досить глибоке вивчення рослин, лишайників, водоростей та грибів цього заповідника, на сьогодні відсутні детальні відомості про ґрунтову мікобіоту (особливо відділення “Михайлівська цілина”).
Зв”язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась як складова частина науково-дослідної тематики відділу алелопатії Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України (м. Київ) протягом 1991-1999 років у відповідності з науковими темами “Еколого-алелопатичні основи функціонування степових рослинних угруповань і агроценозів” (№ держеєстрації 0193U019420, 1993-1997 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МІКРОБОЦЕНОЗІВ РИЗОСФЕРИ РОСЛИН УКРАЇНСЬКОГО СТЕПОВОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок