Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАПРУЖЕНИЙ СТАН І РУЙНУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ДУБА ПРИ КОНВЕКТИВНО-НАДВИСОКОЧАСТОТНОМУ СУШІННІ

НАПРУЖЕНИЙ СТАН І РУЙНУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ДУБА ПРИ КОНВЕКТИВНО-НАДВИСОКОЧАСТОТНОМУ СУШІННІ

Назва:
НАПРУЖЕНИЙ СТАН І РУЙНУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ДУБА ПРИ КОНВЕКТИВНО-НАДВИСОКОЧАСТОТНОМУ СУШІННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,26 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ
ШОСТАЧУК Андрій Миколайович
УДК 621.3.036.282
НАПРУЖЕНИЙ СТАН І РУЙНУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ДУБА ПРИ
КОНВЕКТИВНО-НАДВИСОКОЧАСТОТНОМУ СУШІННІ
Спеціальність 01.02.04 –
механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ГРАБАР Іван Григорович, Житомирський державний технологічний університет, перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
ЧАУСОВ Микола Георгійович, завідувач кафедри опору матеріалів Національного аграрного університету (м. Київ);
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
ГАЛАТЕНКО Григорій Васильович, Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, старший науковий співробітник відділу механіки руйнування матеріалів.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (м. Київ), кафедра динаміки і міцності машин та опору матеріалів.
Захист відбудеться “19 ” грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.01 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001,
м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розісланий “12 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Шелестовський Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Доцільність впровадження конвективно-надвисокочастотного нагріву в технологічний процес сушіння деревини на промислових підприємствах пояснюється великим ККД процесу перетворення енергії НВЧ-поля в тепло та можливістю отримання необхідного температурного градієнта в поперечному перерізі, при цьому конвективно-надвисокочастотний спосіб дозволяє скоротити тривалість сушіння твердолистяних порід у порівнянні з традиційним конвективним сушінням в десятки разів.
Основним видом браку при цьому засобі, що стримує його застосування на деревообробних підприємствах, є наявність внутрішніх тріщин. Це пояснюється тим, що на даний момент практично відсутні результати досліджень напруженого стану деревини та процесу утворення тріщин під час сушіння.
Дослідженню процесу утворення і росту тріщини присвячені праці Ю.М.Работнова, В.З. Партона, В.В. Панасюка, В.А. Стрижало, Є.М. Морозова, Соколовського Я.І., Угольова Б.М. Проте залишається недостатньо дослідженим вплив особливостей конвективно-надвисокочастотного сушіння та капілярно-пористої структури деревини на величину та характер внутрішніх напружень, роль вологовмісту деревини на її тріщиностійкість в процесі сушіння. Створення методик розрахунку напруженого стану і процесу утворення тріщин в деревині при сушінні дозволить значно підвищити якість висушених матеріалів при значному скороченні тривалості сушіння у порівнянні з традиційним конвективним засобом.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота є складовою частиною досліджень, що виконувались в Житомирському державному технологічному університеті:
-
держбюджетна науково-дослідна робота по темі: ”Дослідження та розробка енергозберігаючої високопродуктивної технології НВЧ-сушки деревини (дуба, сосни та інших)”, реєстраційний номер РК-0197U018361;
-
науково-дослідна робота по інститутському гранту №3 “НВЧ-камера для сушіння дерева”.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є підвищення якості сушіння деревини дуба внаслідок врахування впливу будови деревини і НВЧ-нагріву на напружений стан пиломатеріалів та утворення тріщин.
Для досягнення поставленої мети були сформульовані та вирішувались такі задачі:
1. встановлення закономірностей розвитку напруженого стану деревини під час сушіння в залежності від інтенсивності нагріву та масштабного фактору;
2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: НАПРУЖЕНИЙ СТАН І РУЙНУВАННЯ ДЕРЕВИНИ ДУБА ПРИ КОНВЕКТИВНО-НАДВИСОКОЧАСТОТНОМУ СУШІННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок