Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив меліорантів на агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів Полісся україни

Вплив меліорантів на агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів Полісся україни

Назва:
Вплив меліорантів на агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів Полісся україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державна агроекологічна академія України
Мороз Олександр сергійович
УДК 631.551.521
Вплив меліорантів на агроекологічний стан
дерново-підзолистих грунтів Полісся україни
03.00.16 - Екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Житомир - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Рівненському державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, Клименко Микола Олександрович, Рівненський державний технічний університет, зав. кафедрою екології.
Офіційні опоненти: Ковальов Віталій Борисович - доктор сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Полісся.
Смаглій Олександр Федосійович - доктор сільськогосподарських наук, завідуючий кафедрою агроекології Державної агроекологічної академії України.
Провідна установа: Національний аграрний університет України, м. Київ.
Захист відбудеться “22” вересня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 14. 083. 01 для захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук при Державній агроекологічній академії України за адресою: 10008 м. Житомир, вул. Старий бульвар, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної агроекологічної академії України.
Автореферат розісланий “21” серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біол. наук Побірський М. М.
Вступ
Актуальність теми. В результаті аварії на ЧАЕС радіоактивного забруднення зазнали території 74 районів 12 областей України загальною площею 4,7 млн.га, в тому числі 3,1 млн.га орних земель. Найбільш забрудненими виявились дерново-підзолисті грунти Житомирської, Київської, Рівненської та Волинської областей. Ці грунти, як свідчать дані досліджень (Прістер Б.С., Перепелятніков Г.П., 1996; Ільїн В.Б., 1995; Садовнікова Н.Г., 1985; Обухов А.І., Єфремова Л.Л., 1988; Хабіров І.К., 1992; Веремеєнко С.І., 1996; Клименко М.О.,1990), мають високу міграційну здатність по відношенню до радіонуклідів.
При високих рівнях забруднення дерново-підзолисті грунти можуть бути критичними відносно накопичення радіонуклідів сільськогосподарськими культурами і потребують проведення компенсаційних заходів.
Найбільш відомими з них є вапнування та внесення підвищених норм калійних добрив. Позитивні результати у зниженні міграційної здатності грунтів отримані від внесення сорбентів. Проте, залишаються маловивченими питання впливу таких меліорантів, як суглинків, мергелів, туфів та інших корисних копалин місцевого значення на надходження радіонуклідів до сільськогосподарських культур.
У зв‘язку з цим виникає потреба у вивченні питань поширення запасів, властивостей корисних копалин місцевого значення, впливу їх на склад, властивості, грунтові режими та надходження радіонуклідів до сільськогосподарських культур.
Ця проблема є надзвичайно актуальною і має важливе господарське значення.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження велись за програмою ДКНТ по розділу 5.1. ‘‘Роль органічної речовини грунту та поживних елементів у закріпленні та міграції радіонуклідів в системі “грунт-рослина”.
Мета та завдання досліджень. Мета досліджень полягала у вивченні впливу меліорантів на агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів.
У відповідності з указаною метою були поставлені і вирішені такі завдання:
- вивчити поширення, встановити запаси та властивості корисних копалин місцевого значення;
- вивчити вплив меліорантів на водний режим грунту;
- вивчити особливості агрофізичних показників грунту в залежності від меліорантів;
- вивчити вплив меліорантів на накопичення радіоцезію в сільськогосподарських культурах при різних нормах внесення;
- встановити закономірності переходу радіонуклідів в сільськогосподарські культури та розробити методику прогнозу надходження радіонуклідів у сільськогосподарські культури;
- зробити агроенергетичну оцінку заходів по зменшенню надходження радіонуклідів у сільськогосподарські рослини;
- обґрунтувати склад меліоративної суміші для цього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вплив меліорантів на агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів Полісся україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок