Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ТА РОЛЬ РІЗНИХ КОМПОНЕНТІВ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ РИНЕНЦЕФАЛЬНИХ СТРУКТУР ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН (ЩУРІВ, МИШЕЙ, МОРСЬКИХ СВИНОК)

ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ТА РОЛЬ РІЗНИХ КОМПОНЕНТІВ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ РИНЕНЦЕФАЛЬНИХ СТРУКТУР ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН (ЩУРІВ, МИШЕЙ, МОРСЬКИХ СВИНОК)

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ТА РОЛЬ РІЗНИХ КОМПОНЕНТІВ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ РИНЕНЦЕФАЛЬНИХ СТРУКТУР ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН (ЩУРІВ, МИШЕЙ, МОРСЬКИХ СВИНОК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІлЮхА Лідія Михайлівна
УДК 612.821.6
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ТА РОЛЬ РІЗНИХ КОМПОНЕНТІВ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ РИНЕНЦЕФАЛЬНИХ СТРУКТУР ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН
(ЩУРІВ, МИШЕЙ, МОРСЬКИХ СВИНОК)
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького
на кафедрі анатомії та фізіології людини і тварин
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Макарчук Микола Юхимович
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Сторожук Віктор Максимович
Інститут фізіології НАН України ім. О.О.Богомольця,
завідувач відділу фізіології кори головного мозку;
доктор медичних наук, професор
Плиска Олександр Іванович
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри анатомії, фізіології та шкільної гігієни
Провідна установа:
Національний медичний університет імені академіка О.О.Богомольця,
Міністерство охорони здоров’я України
Захист відбудеться “28 ” березня 2007 року о “14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ, пр. акад. Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 218.
Поштова адреса: 01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 64,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ – 33, вул. Володимирська,58).
Автореферат розісланий “27” лютого 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Цимбалюк О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рецепторний рівень кодування запахової інформації натепер вивчений детально, але механізми генерації та функціональне значення електрофізіологічних феноменів центральних структур нюхового аналізатора залишаються остаточно не з’ясованими.
Сприйняття та аналіз запахових чинників тваринами, як правило, супроводжується появою або змінами параметрів “викликаних хвиль” [Adrian, 1950], які, виходячи з анатомо-морфологічного підходу до місця їхнього формування і найкращої вираженості, визначають як ольфакто-амигдалярний ритм [Ганжа, 2000].
Спектральні характеристики спалахової високочастотної активності (“40Гц-ова активність” за Bressler, Freeman, 1980; Gray, Skinner, 1989) досліджені у значного числа видів, починаючи від риб і амфібій [Anders, 77, Каплан, 1988] до різноманітних видів ссавців [Freeman, 1992, Bressler, 1988, Макарчук, Калуєв, 2000, Ганжа, 2000, Ілюха В.О.,2002, Ravel, Chabaut et al., 2003] та людини [Rawson, 2002, Zatorre, 2001]. Разом з тим, наявні порівняльні дані щодо потужнісно-частотних характеристик цього феномену у різних видів тварин, а також оцінки можливого зв’язку різних його складових з тими або іншими поведінковими реакціями та станами, носять переважно фрагментарний характер і не охоплюють всіх видів макросматичних тварин, які використовуються в лабораторних умовах. Крім того нагальною є потреба значного уточнення раніше отриманих даних та тверджень щодо функціонального значення окремих складових електричної активності різних ланок нюхової системи.
З огляду на вищевикладене та виходячи з особливої ролі нюхового аналізатора, не лише в поточному забезпеченні життєдіяльності тварин-макросматиків, але й у самому формуванні переднього мозку в філогенезі хребетних, а також зважаючи на недостатню вивченість нейрофізіологічних механізмів його функціонування і участі в регуляторних та інтегративних процесах, доцільним було простежити прояви основних компонентів електричної активності риненцефальних структур та їх динаміку за різних умов поведінкової активності та при специфічній для них стимуляції у близьких видів лабораторних тварин, які мають різнорівнево ускладнений неокортекс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ МЕХАНІЗМІВ ФОРМУВАННЯ ТА РОЛЬ РІЗНИХ КОМПОНЕНТІВ ЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ РИНЕНЦЕФАЛЬНИХ СТРУКТУР ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН (ЩУРІВ, МИШЕЙ, МОРСЬКИХ СВИНОК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок