Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурні особливості нуклеїнових кислот з опромінених та пухлинних тканин

Структурні особливості нуклеїнових кислот з опромінених та пухлинних тканин

Назва:
Структурні особливості нуклеїнових кислот з опромінених та пухлинних тканин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Репницька Олена Петрівна
УДК 577.32
Структурні особливості нуклеїнових кислот
з опромінених та пухлинних тканин
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики НАН України.
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук
Довбешко Галина Іванівна,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник відділу фізики
біологічних систем
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Семенов Михайло Олексійович, Інститут радіофізики та
електроніки ім. О.Я. Усікова НАН України, провідний науковий
співробітник відділу біофізики (м. Харків);
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Зозуля Віктор Миколайович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, старший науковий співробітник відділу молекулярної біофізики (м. Харків).
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 24.05.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 22.04.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення структурних особливостей нуклеїнових кислот, зумовлених впливом радіаційного опромінення та процесами злоякісного перетворення клітини, є надзвичайно актуальною задачею на сьогодні. Нагальність цієї проблеми зумовлена тим, що внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС і пов'язаній з нею складної екологічної ситуації в Україні, дії іонізуючого опромінення зазнають дедалі більше людей. Сьогодні ми зіткнулись з віддаленими наслідками аварії, що проявляються в значному зростанні тяжких хвороб генетичної природи, в число яких входять і онкологічні захворювання.
Однією з важливих проблем сучасної онкології є дослідження процесів трансформації пухлини з чутливої в резистентну, нечутливу до дії протипухлинних препаратів, причому резистентність, як правило, має комплексний характер. Набування клітиною резистентності виникає в результаті одного або кількох курсів хіміотерапії. Аналіз інфрачервоних (ІЧ) спектрів поглинання нуклеїнових кислот з різних штамів пухлинних тканин, а також на різних стадіях розвитку пухлини, дозволить глибше зрозуміти процеси, що відбуваються в клітині внаслідок її злоякісної трансформації, а отже і вказати новий напрямок в пошуку методик лікування. Крім того, вивчення конформаційних станів і форм нуклеїнових кислот має важливе фундаментальне значення для розуміння процесів їх функціонування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планами наукової діяльності відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАН України в рамках теми: “Експериментальне та теоретичне дослідження фізичних механізмів функціонування біологічних макромолекул та їх комплексів в нерівноважних умовах та під дією зовнішніх чинників” (1999-2001 рр., № держреєстрації 0199U000657).
Мета і задачі дослідження. Метою даної дисертаційної роботи було дослідження характерних особливостей у структурі нуклеїнових кислот, що виникають внаслідок дії різних зовнішніх чинників, зокрема іонізуючого радіаційного опромінення, канцерогенних процесів у клітині, а також в результаті взаємодії з протипухлинними препаратами.
Для досягнення даної мети розв'язувались наступні задачі:
1) розробка чутливої методики для реєстрації ІЧ-спектрів біологічних молекул на базі серійного фур'є-інтерферометра з використанням приставки на відбивання. У якості підкладок були використані скляні пластини з напиленим шаром золота товщиною 200-500 Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Структурні особливості нуклеїнових кислот з опромінених та пухлинних тканин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок