Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУЧНОЇ СИРОВИНИ

ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУЧНОЇ СИРОВИНИ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУЧНОЇ СИРОВИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЧУК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 664.857.3
ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ
ДЛЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУЧНОЇ СИРОВИНИ
 
05.18.12 – процеси й обладнання харчових, мікробіологічних
і фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Купчик Михайло Петрович, Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри технології цукристих речовин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Мазуренко Олександр Григорович, Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри електротехніки
Кандидат технічних наук Шинкарик Марія Миколаївна, доцент кафедри технологічного обладнання харчових виробництв Тернопільського державного технічного університету ім. І.Пулюя.
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України
Захист відбудеться 16 червня 2004 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 058. 02 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 68; аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 13 травня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. Зав’ялов В.Л.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із важливих напрямів підвищення ефективності виробництва харчових продуктів є інтенсивний розвиток сільського господарства і переробних галузей промисловості на основі широкого використання науково-технічних розробок у виробництві, впровадження ресурсо- і енерго-зберігаючих технологій, підвищення якості продукції, що випускається.
В галузі переробки харчової сировини і відходів, що утворюються, є великі невикористані можливості, які могли б стати додатковими резервами отримання продуктів харчування. При реалізації цих можливостей на основі традиційних методів виробництва виникають труднощі.
Типові теплові та хімічні методи обробки не гарантують збереження характеристик сировини та якості готових харчових продуктів, забруднюють навколишнє середовище.
Погіршення екологічного стану довкілля вимагає екологізації всього комплексу. Основою екологізації переробної промисловості являється розвиток безвідходних ресурсозберігаючих технологій, комплексна переробка сільськогосподарської сировини.
Найбільш суттєві зміни в технології та обладнанні харчових виробництв здійснюються на основі використання нових та нетрадиційних методів електрофізичного впливу, з метою інтенсифікації технологічних процесів, які дозволяють виробляти високоякісні та екологічно безпечні продукти харчування і харчові добавки профілактичного та оздоровчого призначення з функціональними властивостями.
В раціоні харчування людини яблуко займає важливе місце, а Україна має значні запаси яблучної сировини. Тому дослідження і розробка комплексної переробки яблучної сировини на основі застосування електротехнологічних процесів електроімпульсної обробки яблучної тканини та електромембранної підготовки екстрагента для вилучення пектинових речовин із яблучних вичавок є актуальною і перспективною тематикою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно з тематикою Проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ на 2001-2003 р.р. “Теоретичне і експериментальне обгрунтування механізмів плазмолізу і масопереносу в клітинних структурах при електрообробці харчової сировини і технологічних середовищ електрофізичними методами”, № держ. реєстрації 0101U 000454 та є складовою частиною плану держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри технології цукристих речовин НУХТ на 2001-2005 р.р. “Розроблення, удосконалення, інтенсифікація та оптимізація технологічних процесів і апаратурного оформлення у цукровому, крохмале-патоковому та інших виробництвах”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕРОБКИ ЯБЛУЧНОЇ СИРОВИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок