Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОПЕРАЦІЙ З ВАЛЮТНИМИ ДЕРИВАТИВАМИ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ

ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОПЕРАЦІЙ З ВАЛЮТНИМИ ДЕРИВАТИВАМИ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ

Назва:
ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОПЕРАЦІЙ З ВАЛЮТНИМИ ДЕРИВАТИВАМИ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 657.422
КРАМАРЕНКО ЯНА ЮРІЇВНА
ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОПЕРАЦІЙ З ВАЛЮТНИМИ ДЕРИВАТИВАМИ
В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.06.04 - Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
КИЇВ-2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі обліку в кредитних та бюджетних організаціях Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент Примостка Людмила Олександрівна, Київський національний економічний університет, доцент кафедри обліку в кредитних та бюджетних організаціях
Офіційні опоненти: Доктор економічних наук, професор
Герасимович Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри банківської справи
Кандидат економічних наук
Ричаківська Віра Іванівна,
Національний банк України,
директор департаменту бухгалтерського обліку
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра обліку і аудиту, Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 13 травня 2002 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розісланий 12 квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
професор А.М.Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси формування та розвитку міжнародних фінансових ринків, що розпочалися у 50-х роках ХХ ст., створили умови для виникнення різноманітних фінансових інструментів, спектр яких варіюється доволі широко і досі розвивається та поповнюється новими формами. У структурі світового фінансового ринку найбільша частка належить строковим контрактам, предметом яких є первинні фінансові інструменти (грошові та валютні кошти, цінні папери). У країнах з розвиненою економікою операції з похідними фінансовими інструментами широко розповсюджені і активно здійснюються комерційними банками та іншими учасниками ринку як з метою управління ризиками, так і для отримання прибутків спекулятивного характеру.
З переходом до ринкових засад господарювання та посилення інтеграційних процесів фінансовий ринок почав формуватися і в Україні. Одним із його сегментів став валютний ринок. Найактивнішими учасниками цього ринку є комерційні банки, які першими почали здійснювати як спотові, так і строкові операції з валютними коштами. Це зумовлено тим, що строкові валютні контракти є найдійовішим інструментом хеджування валютних ризиків, а також ефективним засобом підвищення прибутковості банку.
Питання функціонування та призначення валютних деривативів висвітлено в наукових працях зарубіжних учених: Г. Алексадера, М.Ю. Алексєєва, Б.І. Альохіна, А.І. Ачкасова, Дж. Бейли, А.Н. Буреніна, К.Д. Валравена, Я. Вільямса, К. Бансал Випула, Л.Ф. Ібрагимової, Дж. М. Кейнса, В.В. Кисельова, Роберта У. Колба, Тімоті У. Коха, М.В. Кузнецової, Джо Ф. Маршалла, П. С. Роуза, К. Редхеда, Г.А. Салич, В.Т. Севрука, Дж. Сінкі, Л. Сурен, Дж. Р. Хикса, С. Х’юса, В. Шарпа, Ф. Шварца та ін. У вітчизняній науці дослідження в даній галузі здійснюють учені: О. Береславська, З.О. Луцишин, В.І. Міщенко, О.М. Мозговий, С. Науменкова, Л.О. Примостка, П.М. Сенищ, О.М. Сохацька, О. Шаров, В.А. Ющенко та ін.
Проте, питання обліку та аналізу банківських операцій з похідними валютними інструментами за умов становлення строкового сегменту вітчизняного валютного ринку вивчені недостатньо, а багато методологічних аспектів залишаються неврегульованими. Через недостатню розробку методологічних засад бухгалтерського обліку та економічного аналізу операцій з валютними деривативами не завершено формування методичного забезпечення обліково-аналітичної діяльності комерційних банків на строковому сегменті валютного ринку, що негативно відбивається на активності його учасників - як самих банків, так і їхніх клієнтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ОПЕРАЦІЙ З ВАЛЮТНИМИ ДЕРИВАТИВАМИ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок