Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ ШИРОКИХ ВІДКРИТИХ ВОДОТОКІВ З ГНУЧКОЮ РОСЛИННІСТЮ

ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ ШИРОКИХ ВІДКРИТИХ ВОДОТОКІВ З ГНУЧКОЮ РОСЛИННІСТЮ

Назва:
ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ ШИРОКИХ ВІДКРИТИХ ВОДОТОКІВ З ГНУЧКОЮ РОСЛИННІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ІСАКІЄВА ОЛЬГА ГЕННАДІЇВНА
УДК 532.526; 621.175.3
ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ ШИРОКИХ ВІДКРИТИХ ВОДОТОКІВ З ГНУЧКОЮ РОСЛИННІСТЮ
Спеціальність 05.23.16 – гідравліка і інженерна гідрологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: |
Доктор технічних наук, професор
Нетюхайло Анатолій Петрович
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри “Водопостачання, каналізація і гідравліка”
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор Савенко В’ячеслав Якович, Національний транспортний університет Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою.
Кандидат технічних наук Тертичний Олег Леонідович, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем (УкрНДІЕП) Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, провідний науковий співробітник лабораторії гідравлічних та гідрологічних досліджень.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра гідравліки та водовідведення.
Захист відбудеться “2” червня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий “30” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради М.І.Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі проблема водотоків (каналів та малих рік) є актуальною з точки зору багатьох водогосподарчих задач, у тому числі енергозбереження та розробки технологій, що забезпечують рішення екологічних питань. Нерівномірність розподілення водних ресурсів потребує їх перерозподілення для ліквідації дефіциту та забезпечення потреб у воді населення, промисловості та сільського господарства. У залежності від призначення до якості води водотоків пред’являються відповідні вимоги. Тому при перерозподіленні водних ресурсів необхідні як точні розрахунки витрат води, що транспортується, так і характеристика її якості у відповідності до вимог водоспоживачів.
Спостереження за малими річками та каналами у нашій країні і за кордоном показує, що в процесі їх експлуатації виникає багато проблем, одна з яких – заростання русел водною рослинністю.
При наявності у каналі водної рослинності зменшується його пропускна спроможність, що потребує додаткових енергетичних витрат на транспортування води. Розклад рослинності приводить до погіршення якості води. Разом з тим, водна рослинність – це обов’язковий компонент екосистеми, якою є водотік. Усі компоненти екосистеми тісно пов’язані між собою, тому необхідно комплексно підходити до рішення даної проблеми.
Для рішення задач, пов’язаних з експлуатацією водотоків з водною рослинністю, необхідно мати інформацію про особливості їх гідравліки.
Існуючі математичні моделі, що описують взаємодію турбулентних потоків у водотоках з рослинністю, яка впливає як на пропускну спроможність водотоків, так і на якість води, у ряді випадків дають не адекватні результати щодо даних експерименту по всій області каналу. Гнучка еластична водна рослинність створює додаткові особливості умов обтікання цих перешкод однорідним турбулентним потоком у широких відкритих водотоках.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Теоретичні дослідження, приведені в дисертаційній роботі, були використані при виконанні держбюджетної науково-дослідної роботи: “Розробка нових технологій очистки стічних вод та захисту будівельних конструкцій споруд в системах водопостачання коксохімічних виробництв”, реєстраційний номер – 0103U003445.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОПУСКНА СПРОМОЖНІСТЬ ШИРОКИХ ВІДКРИТИХ ВОДОТОКІВ З ГНУЧКОЮ РОСЛИННІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок