Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
Кривошей Вікторія Вікторівна
УДК 658.310.16:642.5.024.3/.5
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ
Спеціальність 08.07.05 - економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України, на кафедрі менеджменту
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Оспищев Віктор Іванович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Виноградський Микола Данилович,
Київський університет туризму, економіки та права, професор кафедри менеджменту, маркетингу та економіки туризму
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Ярошенко Ганна Василівна,
вчений секретар Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики України та Національної академії наук України
Провідна установа Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського, кафедра економіки підприємства, Міністерства освіти і науки України, (м.Донецьк)
Захист дисертації відбудеться 29 січня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 у Харківському державному університеті харчування та торгівлі за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд. 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий 26 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грінько А.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вихід України з економічної кризи та вирішення стратегічних завдань, які стоять перед національною економікою, можливі за умови значного підвищення ефективності всієї сукупної праці суспільства. Ринкова трансформація економіки вимагає подолання кризових явищ у всіх галузях народного господарства й кардинальних зрушень для зростання продуктивності праці. Кабінетом Міністрів України прийнято Програму сприяння розвитку трудового потенціалу в Україні на період до 2010 року № 958/99 від 3 серпня 1999 року для подолання економічної кризи та підвищення продуктивності праці як основного джерела зростання ВВП і реальних доходів населення. В Указі Президента України № 717/2000 від 24 травня 2000 року “Основні напрямки соціальної політики на період до 2004 року” передбачається використання сучасних мотиваційних і стимулюючих механізмів високопродуктивної праці.
На всіх етапах господарювання, розвитку продуктивності праці в нашій країні та за її межами приділялась велика увага. Теоретичні аспекти продуктивності праці знайшли свої відображення в розробках вітчизняних учених - Германової О.Е., Семенова А.С., Богині Д.П., Єрьоменко В.О., КалиниА.В., Філєва В., Павловської Н.О., а також Д. Кларка, Д. Кендрика, Д. Скотта Синка, Р. Аллепа, Ж. Ришара, Дж. Грейсона, К.О'Делла та інші.
Проблема продуктивності праці в підприємствах харчування досліджувалася багатьма ученими економістами в різних аспектах. Найбільш повно висвітлена в працях О.І. Кочерги, Я.С. Столярова, А.М. Мендилєвича, М.А. Петрищева, А.І.Ільїна, З.С. Ходорової, Т.А. П'ятницького, М.Д. Виноградського, Л.В.Матіченко, Г.В. Ярошенко та інші.
Однак, потребують всебічного вивчення питання, пов'язані із встановленням місця і визначенням ролі продуктивності праці у підвищенні ефективності діяльності підприємств харчування, вивчення ряду теоретичних і практичних аспектів взаємодії продуктивності та ефективності праці, узагальнення класифікації основних факторів, що впливають на її продуктивність. У вітчизняній економічній теорії та практиці мало наукових праць у яких безпосередньо розглядається кількісний зв'язок продуктивності праці з факторами, що на неї впливають.
Різні методичні підходи прогнозування продуктивності праці не повною мірою враховують сучасні особливості діяльності підприємств харчування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок