Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСВІДОМІСТЬ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

ПРАВОСВІДОМІСТЬ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Назва:
ПРАВОСВІДОМІСТЬ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДК 340.0
Міленін Олександр Леонідович
ПРАВОСВІДОМІСТЬ УЧАСНИКІВ
ДОРОЖНЬОГО РУХУ
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Ярмиш Олександр Назарович, Національний університет внутрішніх справ, перший проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Петришин Олександр Віталійович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри теорії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент Фандалюк Олександр Васильович, Запорізький юридичний інститут МВС України, начальник кафедри загальноправових дисциплін.
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра теорії держави і права, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться “12” червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “12” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наукове дослідження сучасного стану правосвідомості учасників дорожнього руху має як теоретичну, так і практичну цінність, насамперед з огляду на вагоме значення відповідних суспільних відносин та специфіку їх соціальних проявів. Тільки протягом 2000 р. в дорожньо-транспортних подіях (ДТП) на території України загинуло близько 5 тис. осіб, а близько 27 тис. осіб були травмовані. Найбільш поширеними причинами цих ДТП стали наїзди на пішоходів і зіткнення автомобілів. При цьому приблизно 3/4 ДТП відбулися з вини водіїв, а 1/4 – з вини пішоходів. Дослідження причин порушення правил дорожнього руху тісно пов'язане з питанням про стан правосвідомості кожного з учасників дорожнього руху, оскільки рівень знання правових приписів і сформовані установки щодо їх дотримання – найбільш вагомі фактори, що впливають на практичну поведінку людини на дорозі. Таким чином, належний стан правосвідомості громадян у галузі дорожнього руху є однією з головних передумов для гарантування безпеки їх життя і здоров’я. До того ж в Україні сьогодні ще не вироблено єдиної державної правової політики гарантування безпеки дорожнього руху, спостерігається брак системності думок, ідей, понять та їх поєднання стрункими теоретичними концепціями.
Правосвідомість учасників дорожнього руху є категорією універсальною. Для дієвого гарантування безпеки в цій галузі достатньо високий рівень правосвідомості має бути притаманний усім громадянам без винятку. Тому принципове значення має дослідження не тільки рівня правосвідомості окремих груп населення (хоча в кожній з них можна виділити усереднений “власний” рівень правосвідомості), але й ступеня правосвідомості в галузі дорожнього руху в цілому, її якісних характеристик щодо всіх громадян.
Варто дослідити як вплив правосвідомості у сфері дорожнього руху на загальну правосвідомість громадян так і їх зворотній зв’язок. Теоретична і практична актуальність проблеми посилюється тим, що ані в радянській юридичній науці, ані в сучасній українській юриспруденції питання про правосвідомість учасників дорожнього руху окремо практично не підіймалося, у той час як дорожній рух стає невід'ємною частиною життєдіяльності людини і суспільства.
Комплексне дослідження стану правосвідомості учасників дорожнього руху має спиратися на аналіз чинного законодавства в галузі дорожнього руху, його дієвості, оскільки правосвідомість – це, передусім, ставлення людей до правових норм і практики їх застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРАВОСВІДОМІСТЬ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок