Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИЧНА СИСТЕМА КОНТРОЛЬОВАНОГО РОЗМНОЖЕННЯ КУКУРУДЗИ НА ОСНОВІ ГЕНІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЧОЛОВІЧОЇ СТЕРИЛЬНОСТІ

ГЕНЕТИЧНА СИСТЕМА КОНТРОЛЬОВАНОГО РОЗМНОЖЕННЯ КУКУРУДЗИ НА ОСНОВІ ГЕНІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЧОЛОВІЧОЇ СТЕРИЛЬНОСТІ

Назва:
ГЕНЕТИЧНА СИСТЕМА КОНТРОЛЬОВАНОГО РОЗМНОЖЕННЯ КУКУРУДЗИ НА ОСНОВІ ГЕНІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЧОЛОВІЧОЇ СТЕРИЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
ПАРІЙ
Мирослав Федорович
УДК 633.15 (631.52+575.1)
ГЕНЕТИЧНА СИСТЕМА КОНТРОЛЬОВАНОГО РОЗМНОЖЕННЯ КУКУРУДЗИ НА ОСНОВІ ГЕНІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЧОЛОВІЧОЇ СТЕРИЛЬНОСТІ
03.00.15 – генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі генетики, селекції та насінництва Національного аграрного університету
Науковий керівник:доктор біологічних наук Чугункова Тетяна Володимірівна, Інститут фізіології та генетики рослин НАН України,
завідувач відділу генетичних основ гетерозису |
Офіційні опоненти:доктор біологічних наук Терновська Тамара Костянтинівна, Національний університет „Києво-Могилянська академія”, завідувач кафедри біології |
доктор біологічних наук, професор Бобер Анатолій Федорович, Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник відділу генетики та селекції кормових культур
Провідна установа:Одеський Національний університет ім. І.І. Мечнікова
Захист відбудеться 24 лютого 2005 р. о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, Київ-143, вул. Акад. Заболотного, 148.
Автореферат розіслано 21 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біодогічних наук Кравець О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Використання ефекту гетерозису стало основним напрямком селекції кукурудзи. Найбільш поширеним способом забезпечення кросбридингу у кукурудзи є видалення волотей на материнському компоненті, що потребує значних затрат ручної праці. Проблема отримання гібридів з високим рівнем гетерозису при малих витратах на отримання насіння – це проблема практичного використання генетичних механізмів перехресного запилення.
Сукупність генів, що детермінують розвиток всієї системи ознак генеративних органів та процесу запліднення, а також формування та розвиток насіння називають генетичною системою розмноження рослин (Малецкий, 1991). Використання гетерозису передбачає модифікацію генетичної системи розмноження в елементі, який детермінує перехресне запилення – тобто створення генетичної системи контрольованого розмноження (ГСКР). ГСКР, що лежать в основі способів отримання гібридного насіння, повинні забезпечувати константність генотипів компонентів схрещування і напрямків схрещування, забезпечувати виключно перехресне запилення та повноцінний рівень фертильності гібридів першого покоління.
Розроблені сучасні генетичні системи контрольованого розмноження кукурудзи мають недоліки, які природнім чином притаманні цим системам: система на основі ЦЧС та генів відновлення фертильності призводить до уніфікації плазми, що є причиною виникнення епіфітотій. При використанні ядерних генів чоловічої стерильності виникає проблема підтримання стерильних форм. Альтернативним підходом, який позбавлений вказаних недоліків, є використання функціональної чоловічої стерильності (ФЧС). Тобто стерильності обумовленої зміною генеративних органів без порушення генетичних механізмів мікроспоро- та мікрогаметогенезу. Отже, створення генетичних систем контрольованого розмноження кукурудзи на основі ядерних генів ФЧС є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Робота виконувалась за Державною тематикою кафедри генетики, селекції та насінництва Національного аграрного університету “Удосконалити генетико-селекційні методи створення адаптованих, високопродуктивних сортів і гібридів зернових культур та розробити технології їх насінництва” (Державний реєстраційний номер 0101U003458) та за проектом Міністерства освіти і науки України 3.99.4 “Створити високопродуктивні з комплексом господарсько-цінних ознак та властивостей ранньостиглі гібриди кукурудзи інтенсивного типу” (Державний реєстраційний номер 0199U000578).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНА СИСТЕМА КОНТРОЛЬОВАНОГО РОЗМНОЖЕННЯ КУКУРУДЗИ НА ОСНОВІ ГЕНІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЧОЛОВІЧОЇ СТЕРИЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок