Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ У КОНТЕКСТІ НАУКИ ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ У КОНТЕКСТІ НАУКИ ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ У КОНТЕКСТІ НАУКИ ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Курок Інна Сергіївна
УДК 165.12:167/168
ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ У КОНТЕКСТІ НАУКИ
ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 09.00.02 – діалектика та методологія пізнання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та методології науки філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Чуйко Вадим Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри філософії та методології науки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Марчук Михайло Георгієвич,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Буруковська Наталія Василівна,
Академія Адвокатури України,
доцент кафедри української філології
та культурології.
Захист відбудеться “17” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціальної вченої ради Д 26.001.17. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою : 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “___” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Шашкова
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. Враховуючи поширеність в філософії науки на зламі століть міждисциплінарних методологічних досліджень звернення до творчості як невід’ємної від науки складової, незалежно від дисциплінарної приналежності тієї чи іншої науки, є актуальною сучасною проблемою.
Міждисциплінарні методологічні дослідження, такі, як аксіологія, феноменологія, когнітологія науки, парадигмальний аналіз та інші виявляють фундаментальну проблему відсутності синтезуючої основи в науці, яка дозволяє не ситуативно, а метрично визначатися науковцям і суспільству стосовно діяльності, що називається науковою. Вказана проблема ситуативно вирішується кожним науковцем особистісно, що подекуди стає причиною рецидивів активізації та поширення антинаукового стилю поведінки людей, які інституціалізовано називають себе “науковцями”. Тому дослідження феномену наукової творчості, інноваційної діяльності окрім розширення спектру міждисциплінарних досліджень, покликане виявляти та усвідомлювати ті особливості науки, які не тільки індивідуальну діяльність, а й інституціоналізовану та колективну, дозволяють обгрунтовано визнавати науковою, інноваційною.
Загальновідомо, що зміст поняття науки історично змінюється. Традиційна методологічна культура проникнута вірою в наукову раціональність, що визначає ряд відомих проблем, пов’язаних із технонауковим активізмом. Незважаючи на систематичну критику такого активізму у формі “Проекта Просвітництва“, яку здійснюють представники різних інтелектуальних еліт у сучасному суспільстві наука продовжує залишатися головним джерелом інноваційних змін. У розробленому в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України концепті “фундаментальна, наука доби глобалізації” (2004р.) обґрунтовано, що глобалізація як визначальний для сьогодення процес зобов’язує суспільство прийняти наукову інноваційну діяльність як визнану цінність.
Одночасно починає усвідомлюватися невідповідність прийнятних для модернізму понять, які характеризують якісні, новаційні зміни у культурі, науці, суспільстві. За традицією новаційні зміни визначаються за допомогою понять еволюція та революція, а пов’язана з ними діяльність людини – із психологічним тлумаченням творчості. Погоджуючись із тим, що сьогодні інноваційні зміни в суспільному бутті аргументовано пов’язуються саме з наукою, не можна визнати достатнім методологічний рівень розуміння наукової творчості, яку продовжують описувати концептами психології: “інсайт”, “гештальт”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ У КОНТЕКСТІ НАУКИ ДОБИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок