Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання рухів зображення джерела У гравітаційно–лінзових системах

Моделювання рухів зображення джерела У гравітаційно–лінзових системах

Назва:
Моделювання рухів зображення джерела У гравітаційно–лінзових системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,65 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство освіти України
Київський Національний університет імені Тараса Шевченка
Астрономічна обсерваторія
Салата Сергій Анатолійович
УДК 524.8
Моделювання рухів зображення джерела У гравітаційно–лінзових системах
Спеціальність 01.03.02 астрофізика, радіоастрономія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисетрацією є рукопис.
Робота виконана в Астрономічній обсерваторії Київького Національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук,
Жданов Валерій Іванович,
Астрономічна обсерваторія Київського Національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач відділу астрофізики.
Офіційні опоненти:
1.
Член кореспондент НАН України, доктор
фізико-математичних наук, професор,
Фомін Петро Іванович,
Інститут Теоретичної Фізики імені М.М. Боголюбова,
завідувач відділу астрофізики елементарних часток.
2.
Кандидат фізико-математичних наук,
Новосядлий Богдан Степанович,
Астрономічна обсерваторія Львівського
Національного університету імені Івана Франка,
старшій науковий співробітник.
Провідна установа – Раділастрономічний інститут НАН України, м. Харьків.
Захист відбудеться 20 грудня 2001 р. на засіданні Спеціалізованої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України (03680, м. Київ, МСП, Заболотного 27, ГАО НАН України). Початок засідань о 10-й годині.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Головної Астрономічної Обсерваторії Національної Академії наук України.
Автореферат розісланий 19 листопада 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої ради,
Кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Відхилення світла в гравітаційному полі є практично єдиним відомим природнім прикладом взаємодії класичних полів у вакуумі, що спостерігається на астрономічних масштабах. Цей ефект описується у рамках загальної теорії відносності. Його величина вкрай мала, але завдяки великим астрономічним відстаням та досить значним масам космічних об‘єктів ефект приводить до помітних зсувів та змін яскравості зображень віддалених об‘єктів та появи нових зображень. Дослідження цих ефектів складає предмет гравітаційно-лінзових досліджень, актуальність яких пов‘язана з можливістю отримання нової, а часто унікальної, астрофізичної інформації. Сюди входить оцінка мас лінзових галактик, дослідження розподілу мас на космологічних відстанях, незалежне визначення сталої Хабла за допомогою визначення часу затримки між різними зображеннями у гравітаційній лінзі, оцінка розмірів джерел випромінювання та розподілу мас зірок за допомогою мікролінзових ефектів. Новий перспективний напрямок складають дослідження так званого слабкого лінзування, де досліджується вплив гравітаційного поля на статистику розподілу орієнтацій та форм галактик. Лінзова тематика стала особливо актуальною в зв‘язку з проблемою темної речовини, яку можна зафіксувати лише за її гравітаційним впливом.
В гравітаційно-лінзових дослідженнях виділяють два великі напрямки – макролінзування та мікролінзування [1-3]. Коли у ролі віддаленого джерела виступає квазар чи галактика на космологічній відстані, а у ролі джерела гравітаційного поля – галактика, або скупчення галактик, тоді у гравітаційній лінзі спостерігають декілька макрозображень на відстанях порядку секунд дуги. Можуть спостерігатись гігантські дуги деформованого джерела, з такими ж та більшими характерними розмірами. Ці системи можна вважати статичними, оскільки характерний час відносного руху галактик є дуже великим (макролінзування). З іншого боку, джерелом гравітаційного поля може бути і окреме компактне тіло з масою, типовою для зірок – чорна дірка, зоря, планета, тощо. Тоді ефект називають мікролінзуванням. Таке явище спостерігають, наприклад, коли світло від зорі в Магеланових Хмарах проходить поблизу компактного об‘єкту в гало Галактики [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Моделювання рухів зображення джерела У гравітаційно–лінзових системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок