Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОПІКИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1945-1990 рр.)

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОПІКИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1945-1990 рр.)

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОПІКИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1945-1990 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,36 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ПЛУГАТОР ІРИНА БОГДАНІВНА
УДК 37.018.3 – 053.2/5
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОПІКИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В УКРАЇНІ
(1945-1990 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті
імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Поліщук Віра Аркадіївна
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи;
кандидат педагогічних наук, професор
Пенішкевич Дарія Іванівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра загальної і соціальної педагогіки
Захист відбудеться “20” листопада 2007 р. о 14. 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка 79, конференц-зала Будинку вчених).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка 79).
Автореферат розісланий “19” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р.Кирста
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Прагнення України до інтеграції в європейський культурний та економічний простір обумовлює кардинальні зміни в суспільно-політичному житті, висуває нові завдання в галузі освіти й виховання підростаючого покоління. На нинішньому етапі розвитку країни в добу трансформації суспільного устрою особливо гострою є проблема опіки, викликана зростанням сирітства й бездоглядності дітей. Переважно діти-сироти, що знаходяться під опікою й піклуванням держави, мають живих батьків і належать до категорії соціальних сиріт. Їхня кількість невпинно зростає. Так, за даними Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини станом на 04.10.2007 р. загальна кількість дітей, позбавлених батьківського піклування, становить 103695 осіб, з них тільки 26538 діти-сироти. У зв’язку з цим актуальним є створення розгалуженої мережі нових типів державних і недержавних закладів опіки й піклування.
Значна кількість “дітей вулиці” не охоплені жодною формою опіки. Водночас у діяльності чинних закладів опіки та виховання нагромадилася низка різнопланових проблем: фінансових, педагогічних, психологічних, управлінських, правових тощо. Все це вимагає істотних новацій у системі організаційно-методичного забезпечення опіки над дітьми-сиротами не лише на макро-, а й на мікрорівнях їх соціалізації, посилення опікунсько-виховної діяльності соціальних інституцій, громадських і благодійних організацій.
Провідні положення державної політики щодо захисту дітей-сиріт, ґрунтуються на засадах гуманізму й демократизму, переорієнтації державно-інтернатної системи на сімейні форми організації життя дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони відображені в програмах і документах, а саме: Конвенції ООН про права дитини, Національній програмі “Діти України”, Національній доктрині розвитку освіти, Конституції України, законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про дошкільну освіту”, “Про охорону дитинства”, “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”, “Про молодіжні та дитячі організації”. Їх дотримання загалом створює соціально-економічні, правові, медичні, психолого-педагогічні умови для розвитку і соціалізації дітей. Однак, не зважаючи на існування відповідної законодавчої бази, діяльність особливо нових для України суб’єктів опікунської діяльності, якими є, наприклад, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, часто не є ефективною, оскільки не всі її положення реалізуються на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОПІКИ ДІТЕЙ І МОЛОДІ В УКРАЇНІ (1945-1990 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок