Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД УСЕРЕДНЕНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У НЕЛІНІЙНИХ ЗАДАЧАХ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

МЕТОД УСЕРЕДНЕНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У НЕЛІНІЙНИХ ЗАДАЧАХ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

Назва:
МЕТОД УСЕРЕДНЕНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У НЕЛІНІЙНИХ ЗАДАЧАХ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК та МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Савченко Валерій Іванович
УДК 621.375
МЕТОД УСЕРЕДНЕНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У НЕЛІНІЙНИХ ЗАДАЧАХ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Куліш Віктор Васильович,
завідувач кафедри теоретичної фізики
Національного авіаційного університету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Білоколос Євген Дмитрович,
завідувач відділу теоретичної фізики Інституту магнетизму НАН України та МОН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Денисов Станіслав Іванович,
завідувач кафедри загальної та
експериментальної фізики Сумського державного університету.
Провідна установа – Інститут фізики НАН України,
відділ теоретичної фізики
Захист відбудеться “30” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01 при Інституті магнетизму НАН України та МОН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, , конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2005р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.248.01 Л.Є. КозловаЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, в сучасній теоретичній електродинаміці принаймні вже кілька десятиріч існує ряд задач, які і до цього часу не знаходять свого задовільного вирішення. Як приклад тут можуть бути нелінійні мультигармонічні багаточастотні процеси в плазмових та плазмоподібних системах у ситуаціях, коли максимальною амплітудою характеризується одна із старших гармонік хвиль, що взаємодіють. Специфіка даної теоретичної моделі обумовлює у тому числі й те, що практична реалізація деяких важливих експериментів такого типу суттєво ускладнюється чи взагалі стає неможливою. Останнє перш за все пов'язано з суттєво жорсткішими вимогами щодо точності розрахунків та повноти опису теоретичних моделей, оскільки можливості широкої варіації конструкції самої експериментальної установки тут виявляються значно скромнішими, ніж у більш стандартних випадках. З іншого боку, традиційно вживані у цій ділянці нелінійної електродинаміки методи розрахунку та аналізу у ряді випадків демонструють свою очевидну непридатність.
Із сказаного випливає, що одним із актуальних завдань сучасної теоретичної електродинаміки є розробка нових, більш досконалих алгоритмів та методів, що їх реалізують, які призначені, у тому числі, для вивчення процесів вищезазначеного типу. Серед ключових вимог до методів даного класу (підвищені стійкість та швидкість проведення обчислювальних процедур і т.д.) особлива увага приділяється їх здатності бути ефективними при розв’язанні нелінійних (як мінімум кубічно-нелінійних) резонансно-хвильових мультигармонічних задач, що описуються диференціальними рівняннями з частинними похідними та багаточастотними правими частинами. Зазначене особливо стосується вищезгаданих специфічних ситуацій, коли максимальною виявляється одна з вищих гармонік взаємодіючих хвиль.
У даній роботі зроблено намагання принаймні часткового розв’язання поставленої задачі. А саме, тут розроблено метод усереднених характеристик та техніка його практичного застосування в задачах релятивістської електродинаміки вищезгаданого типу. Методологію його застосування та практичну ефективність проілюстровано на прикладах нелінійної теорії двопотокової нестійкості та ефекту супергетеродинного підсилення електромагнітних хвиль в системі двох сильнострумових релятивістських електронних пучків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОД УСЕРЕДНЕНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ У НЕЛІНІЙНИХ ЗАДАЧАХ РЕЛЯТИВІСТСЬКОЇ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок