Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОТОКАТАЛІТИЧНА АКТИВНІСТЬ РІЗНОВИДНОСТЕЙ ДІОКСИДУ ТИТАНУ

ФОТОКАТАЛІТИЧНА АКТИВНІСТЬ РІЗНОВИДНОСТЕЙ ДІОКСИДУ ТИТАНУ

Назва:
ФОТОКАТАЛІТИЧНА АКТИВНІСТЬ РІЗНОВИДНОСТЕЙ ДІОКСИДУ ТИТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
ХАЛЯВКА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 541. 145 + 541. 183.5
ФОТОКАТАЛІТИЧНА АКТИВНІСТЬ РІЗНОВИДНОСТЕЙ ДІОКСИДУ ТИТАНУ
01.04.18 - фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті сорбції та проблем ендоекології НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук
КАПІНУС Євгеній Ілліч,
Інститут сорбції та проблем
ендоекології НАН України
завідувач відділу фотохімії дисперсних матеріалів
та біологічно активних сполук
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
ЄРЕМЕНКО Ганна Михайлівна,
Інститут хімії поверхні НАН України
провідний науковий співробітник
доктор хімічних наук
КУЧМІЙ Степан Ярославович,
Інститут фізичної хімії
ім. Л.В. Писаржевського НАН України
завідувач відділу фотохімії
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (хімічний факультет)
 
Захист відбудеться “_6 ” червня 2002 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України (03680, Київ-164 вул. Генерала Наумова, 17).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України (03680, Київ-164 вул. Генерала Наумова, 17).
Автореферат розісланий “ 30 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогодні велика увага приділяється розробці ефективних методів деструкції екологічно небезпечних речовин. Серед них важливе місце посідають фотокаталітичні методи, перевагами яких є можливість проведення реакцій у м'яких умовах, швидке та практично повне видалення токсичних речовин з розчинів без будь-яких додаткових реагентів. Крім того, основною перевагою фотокаталітичних технологій є їх універсальність: на одному і тому ж каталізаторі, в одних і тих же умовах та реакторах, з використанням одних і тих же джерел світла можна проводити деструкцію різноманітних органічних та неорганічних речовин.
До найпоширеніших фотокаталізаторів відноситься діоксид титану (ТіО2) завдяки своїм оптичним властивостям, хімічній стійкості, нетоксичності, високій фотоактивності та відносній доступності. Дослідженню фотокаталітичних властивостей ТіО2 присвячено багато робіт, в яких детально вивчалися механізми та кінетика деструкції органічних та неорганічних речовин на ТіО2, продукти реакцій, але не було проведено систематичних досліджень впливу кристалічної будови, питомої поверхні, сорбційних властивостей ТіО2 на його фотокаталітичну активність. Крім того, в літературі зустрічаються досить суперечливі дані про вплив цих факторів на швидкість фотореакцій за участю ТіО2. Вирішення цих питань може мати важливе значення для створення високоефективних оксидних титановмісних фотокаталізаторів. Дослідження фотокаталітичних властивостей ТіО2 представляють особливий інтерес для України, оскільки українські вчені внесли суттєвий вклад у розвиток хімії та фізики ТіО2, а також технології отримання цього матеріалу, який може виявитися перспективним для процесів очистки питної та стічних вод.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася, згідно з тематичними планами науково-дослідних робіт Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України: 14 П/О (1998 р.) - Розробка переносу електрону за участю поверхні дисперсних оксидів та активованого вугілля (0198U004924), 6 НТ (1998 р.) - Розробка нових неорганічних сорбентів і сорбційних методів глибокого очищення питної води та стоків (0198 U004925), 10 НТ (1999 р.) - Розробка оптохімічних методів виявлення токсичних речовин у водних розчинах та фотокаталітичних методів їх глибокої окислювальної деструкції (0199U002440), 15 П/О (2000 р.) - Сорбційно-каталітичні та електрохімічні властивості багатокомпонентних неорганічних іонітів на основі гідратованих оксидів (0100U002682).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є вияснення впливу сорбційних властивостей, питомої поверхні, кристалічної структури та фазового складу на фотокаталітичні властивості діоксиду титану на прикладі фотодеструкції ПАР та барвників і фотовідновлення неорганічних аніонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОТОКАТАЛІТИЧНА АКТИВНІСТЬ РІЗНОВИДНОСТЕЙ ДІОКСИДУ ТИТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок