Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИСЛОТНО – ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В УЛЬТРАМІКРОГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО – АКТИВНИХ РЕЧОВИН

КИСЛОТНО – ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В УЛЬТРАМІКРОГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО – АКТИВНИХ РЕЧОВИН

Назва:
КИСЛОТНО – ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В УЛЬТРАМІКРОГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО – АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
ТІМІЙ ГАННА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 541.123.23+543.42.062+547.633.6
КИСЛОТНО – ОСНОВНІ РІВНОВАГИ
В УЛЬТРАМІКРОГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ
НА ОСНОВІ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО – АКТИВНИХ РЕЧОВИН
02.00.04 - фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті
ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Доктор хімічних наук, професор
МЧЕДЛОВ-ПЕТРОСЯН МИКОЛА ОТАРОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, м. Харків,
завідувач кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти:
Доктор хімічних наук, професор
МАНК ВАЛЕРІЙ ВЕНІАМІНОВИЧ,
Український державний університет харчових технологій, м. Київ,
завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії
Доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
ХОЛІН ЮРІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, м. Харків,
завідувач кафедри технічної хімії
Провідна установа:
Фізико - хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України, м. Одеса,
відділ аналітичної хімії та фізико-хімії координаційних сполук.
Захист відбудеться 21 червня 2002 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 17 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Логінова Л.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міцелярні розчини колоїдних поверхнево-активних речовин (ПАР) зараз широко застосовуються в колоїдній хімії і мембранній технології, в біохімії, фотохімії, міцелярному каталізі, в аналітичній хімії, зокрема, в високоефективній рідинній хроматографії та інших областях. Тому дослідження процесів, що перебігають у міцелярних розчинах ПАР, є дуже актуальним. Одним з найважливіших класів поверхнево-активних речовин є катіонні ПАР (КПАР), міцели яких неодноразово використовувалися як об'єкти дослідження різними авторами. Оскільки дотепер немає єдиної точки зору на природу межі розділу міцела – вода, значний науковий і практичний інтерес викликає поглиблене вивчення властивостей відповідних міцелярних поверхонь. Одним з найбільш поширених методів подібних досліджень є застосування pKa-індикаторів і сольватохромних зондів, які реагують на зміну кислотно-основних властивостей у міцелах і чутливі до найменших змін у їх будові. Відомо, що характер впливу дисперсної фази на перебіг кислотно-основних реакцій є джерелом найбільш цінної інформації щодо сольватаційних та електричних властивостей відповідної ультрамікрогетерогенної системи. Загальноприйнятою для інтерпретації індикаторних вимірювань є на сьогодні електростатична модель рівноваг, яка заснована на концепції “псевдофази” і доповнена уявленнями про іонний обмін на міцелярних поверхнях. Втім, поки що мало досліджувався вплив неіонних добавок, а також різних аніонів, у тому числі й органічних, у широкому діапазоні іонних сил на властивості індикаторних барвників, зв'язаних міцелами КПАР. Слід зазначити, що раніше дослідниками здебільшого вивчалися фізико-хімічні властивості міцел, модифікованих різними добавками, а дослідженню властивостей відповідних міцелярних поверхонь індикаторним методом приділялося мало уваги. Так, питання про диференціюючу дію міцел, про інтерпретацію сольових ефектів, про вплив міцелярних перебудов на кислотно-основні властивості індикаторних барвників висвітлені вельми уривчасто. Ці проблеми в силу недостатнього їх вивчення вимагають систематичного розгляду. Особливо це відноситься до протеолітичних рівноваг в змішаних іон-неіонних міцелах на основі КПАР.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною планових досліджень, які проводяться на кафедрі фізичної хімії Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КИСЛОТНО – ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В УЛЬТРАМІКРОГЕТЕРОГЕННИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КАТІОННИХ ПОВЕРХНЕВО – АКТИВНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок