Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦАЛЬНО-ПОБУТОВЕ В ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЯХ ОСОБИСТОСТІ

СОЦАЛЬНО-ПОБУТОВЕ В ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЯХ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
СОЦАЛЬНО-ПОБУТОВЕ В ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЯХ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) ім.К.Д.УШИНСЬКОГО
Петінова Оксана Борисівна
УДК: 316.613.227.006.7 (043.3)
СОЦАЛЬНО-ПОБУТОВЕ В ЦІННІСНИХ
ОРІЄНТАЦІЯХ ОСОБИСТОСТІ
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат філософських наук, доцент
Кавалеров Анатолій Анатолійович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
доцент кафедри
філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський регіональний інститут державного
управління Української Академії державного
управління при Президентові України, професор
кафедри філософських та
соціально-політичних наук
кандидат філософських наук
Чебан Оксана Михайлівна,
Одеський державний аграрний
університет, асистент кафедри
філософії, історії України і політології
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 2 квітня 2004 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 28 лютого 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Політичні, економічні, культурні перетворення на сучасному етапі розвитку України привели до того, що особистості, особливостям формування її світогляду та становленню у суспільстві приділяється значна увага. Це зумовлено, насамперед, тим надзвичайним місцем, яке в усі часи займала вона в системі відносин “індивід-суспільство”, а також тією роллю, яку відіграє в ефективному функціонуванні цієї системи.
При розгляді особистості одне з провідних місць відводиться цінностям. Ця проблема охоплює широке коло питань і цікавить дослідників у галузях різних наук, зокрема і в філософії. Систему ціннісних орієнтацій особистості розглядали з різних сторін, однак поза увагою залишився саме соціально-побутовий аспект їх становлення. Тому, не дивлячись на наявність розробок у сучасній соціальній філософії, які присвячені проблемам побуту та ціннісним орієнтаціям особистості, малодослідженими залишаються питання, що торкаються інтеграції цих понять. Адже саме побут, проникаючи у всі сфери життя українців, органічно взаємопов'язується з сукупністю умов матеріального й духовного життя суспільства, визначає ієрархію цінностей в цілому.
Соціально-філософське осмислення сутності та проявів соціально-побутового, механізму взаємозв'язку соціально-побутового зі становленням ціннісних орієнтацій особистості дає можливість на етапі оновлення українського суспільства на теоретичному і практичному рівнях створити підґрунтя для вирішення багатьох соціальних проблем, насамперед, побутових, від чого в значній мірі залежить буття як особистості, так і суспільства в цілому. Це визначає важливість та актуальність даної проблематики і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження та наукового завдання, яке полягає у соціально-філософському осмисленні взаємозв'язків соціально-побутового та ціннісних орієнтацій особистості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в структурі планової тематики наукових досліджень кафедри філософії і соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського "Інноваційність в методології та технології наукового та соціального пізнання" (затверджена на засіданні вченої ради університету, протокол № 5 від 25.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦАЛЬНО-ПОБУТОВЕ В ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЯХ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок