Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ОВС ДО ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕПАЛЬНО-СИЛОВОГО ВПЛИВУ

ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ОВС ДО ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕПАЛЬНО-СИЛОВОГО ВПЛИВУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ОВС ДО ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕПАЛЬНО-СИЛОВОГО ВПЛИВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УНІВЕРСИТЕТ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ
ГОРЕЛОВ Ігор Юрійович
УДК 159.9-057.36: 623.44
ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ОВС ДО ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕПАЛЬНО-СИЛОВОГО ВПЛИВУ
Спеціальність 19.00.09
«Психологія діяльності в особливих умовах»
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому юридичному інституті Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
ЛЕФТЕРОВ Василь Олександрович, Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ МВС України ім. Е.О. Дідоренка, науково-дослідний центр психотренінгових технологій, начальник.
Офіційні опоненти:
Доктор психологічних наук, професор МЕДВЕДЄВ Володимир Степанович,
Навчально-науковий інститут підготовки кадрів громадської безпеки та психологічної служби Київського національного університету внутрішніх справ, кафедра прикладної психології, професор;
кандидат психологічних наук ЛЄБЄДЄВА Світлана Юріївна, Університет цивільного захисту України, науково-дослідна лабораторія екстремальної та кризової психології, провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 23 квітня 2008 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.02 в Університеті цивільного захисту України за адресою: вул. Чернишевська, 94, м. Харків, 61023, зал засідань.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Університету цивільного захисту України за адресою: вул.Чернишевська, 94, м. Харків, 61023.
Автореферат розіслано 21 березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук, доцент В.Є. Христенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Професійна діяльність працівників деяких органів і підрозділів внутрішніх справ часто пов’язана з необхідністю застосування правомірних силових заходів примусу. Затримання озброєних та інших небезпечних злочинців, силове подолання протидії законним вимогам правоохоронців під час припинення ними порушень громадського порядку та інші ситуації оперативно-службової діяльності потребують від працівників органів внутрішніх справ впевненого застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї. Але недостатня підготовленість до діяльності в екстремальних умовах призводить іноді до трагічних наслідків. За 2001-2006 роки працівниками міліції України 11 разів неправомірно була застосована вогнепальна зброя, при цьому загинуло 5 і поранено 11 громадян. За цей же період під час виконання службових обов’язків через недостатні знання правил застосування та використання табельної вогнепальної зброї, спеціальних засобів, нехтування правилами особистої безпеки, непрофесіоналізм і психологічну непідготовленість до дій в екстремальних ситуаціях, утрату пильності при затриманні порушників громадського порядку та злочинців загинуло 215 працівників міліції, 1583 – поранено.
У зв’язку з цим, украй необхідним є формування психологічної готовності працівників міліції до дій в екстремальних ситуаціях, зокрема під час застосування вогнепально-силового впливу, пошук нових шляхів забезпечення надійності персоналу міліції, розробки та впровадження психологічних технологій, що спрямовані на розвиток професійно-важливих якостей працівників міліції.
Психологічна готовність людини до дії тісно пов’язана з її особистісними особливостями. Проблема їх впливу на ефективність діяльності в екстремальних умовах вивчалася В.Г. Андросюком, О.М. Бандуркою, Л.Г. Дикою, Л.І. Казмiренко, М.О. Куркіним, В.I. Лебедєвим, В.С. Медведєвим, А.І. Папкіним, О.Д. Сафіним, В.Н. Смирновим, О.М. Столяренком, О.В. Тімченком, Ю.В Чуфаровським і багатьма іншими вченими. Проте проблема психологічної готовності до застосування вогнепально-силового впливу на сьогодні досліджена недостатньо.
Актуальність дослідження зумовлена:– 
зростаючими вимогами держави і суспільства до ефективності діяльності органів внутрішніх справ у боротьбі зі злочинністю та охороні правопорядку;– 
необхідністю визначення та розвитку складових психологічної готовності працівників ОВС до правомірного застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї;– 
необхідністю розробки та впровадження інноваційних ефективних програм психологічної підготовки персоналу органів внутрішніх справ України до дій в екстремальних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ОВС ДО ЗАСТОСУВАННЯ ВОГНЕПАЛЬНО-СИЛОВОГО ВПЛИВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок