Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Радіаційні Поправки в процесах взаємодії електронів та АДРОНів з врахуванням їх поляризації

Радіаційні Поправки в процесах взаємодії електронів та АДРОНів з врахуванням їх поляризації

Назва:
Радіаційні Поправки в процесах взаємодії електронів та АДРОНів з врахуванням їх поляризації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ.В.Н.КАРАЗІНА
Кончатний МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
УДК 530.145;539.12
Радіаційні Поправки в процесах взаємодії електронів та АДРОНів з врахуванням їх поляризації
01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. О.І.Ахієзера Національного Наукового Центру “Харківський фізико-технічний інститут”, м. Харків.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
провідний науковий співробітник
Меренков Миколай Петрович,
ІТФ ім. О.І.Ахієзера
ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”,
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Cознік Олександр Петрович
Академія пожежної безпеки України
Міністерства надзвичайних ситуацій, м. Харків
доктор фізико-математичних наук, професор
Трубніков Сергій Вікторович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім.М.М.Боголюбова
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “21” січня 2004 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 Харківського національного університету ім.В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, читальний зал бібліотеки №5.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “19” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.64.051.12________________ Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прецизійні тести Стандартної моделі, як і пошук ефектів, пов'язаних з новою фізикою, залежать не тільки від можливості проводити надточні експерименти, але і, більшою мірою, від здатності робити адекватні теоретичні передбачення в рамках Стандартної моделі. А це потребує врахування всіх систематичних невизначеностей. Важливим джерелом систематичних невизначеностей, що можуть давати внесок в вимірювані величини, є радіаційні ефекти. Сучасний рівень аналізу експериментальних даних потребує ретельного розгляду та врахування квантовоелектродинамічних радіаційних поправок не тільки в першому, але і у вищих порядках.
Поряд з традиційними методами вимірювань в останній час з метою розширення експериментальних можливостей на електрон-протонних та електрон-позитронних колайдерах використовуються процеси з міченими фотонами (фотонами, випроміненими в початковому стані). Використання подій з міченими фотонами дозволило окремо виміряти структурні функції F1 та F2 в області Q2<5 ГеВ2 та малих x (кінематичній області, що є недоступною в прямих вимірюваннях). З іншої сторони, події з міченими фотонами використовуються для сканування при проміжних та низьких енергіях дуже важливої фізичної величини – повного перерізу процесу електрон-позитронної анігіляції в адрони, точне знання якого є вирішальним для інтерпретації прецизійних експериментальних даних відносно аномального магнітного моменту мюона.
Обчислення модельно незалежних радіаційних поправок в процесах електрон-адронного розсіяння з поляризованими частинками та електрон-позитронної анігіляції, які супроводжуються випромінюванням мічених фотонів, і складає зміст даної дисертації.
Тема дисертації присвячена актуальним проблемам сучасної фізики елементарних частинок. Обчислення радіаційних поправок до повного адронного перерізу електрон-позитронної анігіляції з врахуванням реальних правил відбору подій на детекторі KLOE, установленому на прискорювачі DА?NE, мотивовано експериментами з прецизійного визначення аномального магнітного моменту мюона (Брукхавенська Національна Лабораторія, США), які можуть стати важливим тестом по перевірці Стандартної Моделі. Розгляд подій з міченими фотонами в поляризаційних процесах глибоко непружного розсіяння важливий для аналізу експериментів, що проводяться на установках HERA, CEBAF та інших прискорювачах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: Радіаційні Поправки в процесах взаємодії електронів та АДРОНів з врахуванням їх поляризації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок