Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конструктивістські тенденції в сучасній аналітичній філософії

Конструктивістські тенденції в сучасній аналітичній філософії

Назва:
Конструктивістські тенденції в сучасній аналітичній філософії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,48 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський національниЙ університет
імені Івана Франка
Виноградов Євгеній Георгійович
УДК 165.0
конструктивістські тенденції
в сучасній аналітичній філософії
Спеціальність 09.00.05. – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філософських наук, професор
Мельник Володимир Петрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти | доктор філософських наук, професор
Братасюк Марія Григорівна,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри теорії держави і права;
кандидат філософських наук, доцент
Петрушенко Віктор Леонтійович,
Національний університет "Львівська політехніка",
доцент кафедри філософії та культурології.
Провідна установа | Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка,
кафедра історії філософії (м. Київ).
Захист відбудеться " 31 " жовтня 2001 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 24 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук |
Денисенко В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Реконструкція картини історичного розвитку аналітичної філософії, вироблення адекватних оцінок процесів, що відбуваються у ній, оцінок, не трансформованих ідеологічними штампами, є актуальним завданням вітчизняної філософської науки. За останні п’ятдесят років аналітична філософія, історія якої налічує вже понад сторіччя, перетворилася зі специфічно англо-американської дослідницької традиції на справді міжнародний філософський напрямок, вагому складову сучасного світового філософського процесу. Окрім розширення "географічного" на протязі цього часу аналітична філософія розширилася також і "змістовно". На відміну від поширеного уявлення про превалювання в ній проблем філософії мови та філософії й методології науки, сучасна аналітична філософія включає в себе всю проблематику фундаментальних філософських дисциплін: онтологію, теорію пізнання, методологію та філософію науки, філософію свідомості, філософію мови, а також етику, соціальну філософію та філософію мистецтва. Водночас як різноманітні дослідницькі програми, так і дослідницькі напрямки об’єднує не лише відданість певним методологічним засадам наукової діяльності філософів-аналітиків (чіткість і ясність викладу думок, раціональність дискусії, увага до мовних та логічних аспектів дискутованих проблем), але й наявність певних спільних тенденцій.
Дослідження, проведене у дисертації, присвячене вивченню конструктивістських тенденцій у сучасній аналітичній філософії, характерною рисою яких є уявлення про людське пізнання як більш чи менш довільне конструювання, або ж організацію, світу. Вивчення цих магістральних для аналітичної філософії тенденцій вимагає включення до сфери аналізу найширшого кола феноменів та проблем. Адже, як показує досвід критичної літератури, ізольований їх розгляд нерідко призводить до прагнення редукувати ці тенденції до минулих, вже відомих і, нерідко, обгрунтовано критикованих теорій. Натомість комплексний і ідеологічно незаангажований аналіз цих тенденцій дозволяє розглядати їх в якості характерної риси сучасної аналітичної філософії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане автором в контексті концептуальних положень гуманітарної освіти в Україні, а також наукової теми "Філософія як теорія і методологія науки", що розробляється на кафедрі філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Конструктивістські тенденції в сучасній аналітичній філософії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок