Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИВАТНА ВИЩА ШКОЛА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

ПРИВАТНА ВИЩА ШКОЛА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРИВАТНА ВИЩА ШКОЛА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,18 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Міністерство внутрішніх справ України
Університет внутрішніх справ
СИДОРЕНКО Олександр Леонідович
УДК 316.33:378.058 (477)
ПРИВАТНА ВИЩА ШКОЛА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 22.00.03 – соціальна структура,
соціальні інститути та соціальні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора соціологічних наук
Харків–2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі соціології Харківського гуманітарного інституту “Народна українська академія”, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
АСТАХОВА Валентина Іларіонівна,
ректор Харківського гуманітарного інституту “
Народна українська академія”
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГОРОДЯНЕНКО Віктор Георгійович,
завідувач кафедри соціології
Дніпропетровського державного університету
доктор соціологічних наук, професор
ГЕРАСІНА Людмила Миколаївна,
професор кафедри соціології та політології
Національної юридичної академії України
ім. Ярослава Мудрого, м. Харків
доктор соціологічних наук, професор
ЧЕРНЕЦЬКИЙ Юрій Олександрович,
Харківський національний університет ім.
В. Н. Каразіна
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана
Франка, м. Львів.
Захист відбудеться “24” березня 2001 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д64.700.01 в Університеті внутрішніх справ МВС України за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Університету внутрішніх справ МВС України за адресою: 610 80, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “___”__________ 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.С.Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні, політичні та духовні зрушення, що відбулися в Україні протягом останнього десятиліття, зробили визначальний вплив на всю інфраструктуру культурно-освітньої галузі, на характер і спрямованість соціальних відносин з відтворення інтелектуального потенціалу суспільства. Кардинальні зміни в соціокультурній сфері, і зокрема в освітній галузі, були діалектично обумовлені комплексною дією об’єктивних і суб’єктивних чинників. Серед них найважливіші – системна політична трансформація українського суспільства і держави в напрямку демократії, відродження приватної власності та розбудова ринкової інфраструктури, реконструкція соціальної структури суспільства (об’єктивні); зміна філософії та “ідеології” освіти з акцентуацією постіндустріальних гуманістичних цінностей, реструктуризація освітніх інтересів і потреб молоді, що прагне отримати вищу освіту (та інші суб’єктивні).
Визнання за вищою освітою ролі найважливішого чинника впливу на економіку і культуру суспільства, на характер публічної політики та, зрозуміло, на формування і розвиток високоморальної, творчої особистості, яка здатна виконувати складні й відповідальні функції інтелігенції, стало нагальною вимогою часу.
Реформування освітньої системи в Україні, що здійснюється з метою виведення її на рівень світових стандартів навчання й поновлення інтелекту нації, природно обумовило становлення й розвиток небюджетного сектору в освіті. Він не тільки “зламав” державну монополію в цій галузі, як дійсно ринковий інститут, але й став проявом пореформованої свідомості українського суспільства, його готовності до входження в нову систему відносин і духовних цінностей.
В Україні наприкінці 90-х років склалася досить значна мережа приватних навчальних закладів, що здійснюють свою діяльність позабюджетного фінансування й роблять суттєвий внесок у процес оновлення філософії й методології освіти та демократизації вищої школи.
Приватний сектор вищої освіти, крім того, став інститутом соціальної компенсації щодо пошуків і сподівань української молоді, яка прагне мати можливість альтернативного вибору у процесі здобування вищої освіти (і за формами, і за вибором спеціальностей, і за часовим алгоритмом).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ПРИВАТНА ВИЩА ШКОЛА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок