Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМОЧУВАННЯ, ПОВЕРХНЕВА ЕНЕРГІЯ І ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ РІДИНА КРИСТАЛ В ОДНО – І ДВОКОМПОНЕНТНИХ КОНДЕНСОВАНИХ ПЛІВКАХ

ЗМОЧУВАННЯ, ПОВЕРХНЕВА ЕНЕРГІЯ І ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ РІДИНА КРИСТАЛ В ОДНО – І ДВОКОМПОНЕНТНИХ КОНДЕНСОВАНИХ ПЛІВКАХ

Назва:
ЗМОЧУВАННЯ, ПОВЕРХНЕВА ЕНЕРГІЯ І ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ РІДИНА КРИСТАЛ В ОДНО – І ДВОКОМПОНЕНТНИХ КОНДЕНСОВАНИХ ПЛІВКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,70 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ЛАРІН Віталій Іванович
УДК 539.2
ЗМОЧУВАННЯ, ПОВЕРХНЕВА ЕНЕРГІЯ І ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ
РІДИНА КРИСТАЛ В ОДНО – І ДВОКОМПОНЕНТНИХ
КОНДЕНСОВАНИХ ПЛІВКАХ
спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків –2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор фізико - математичних наук, професор Гладких Микола Тимофійович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, професор кафедри експериментальної фізики.
Офіційні опоненти:
1. Член-кореспондент НАН України, доктор фізико - математичних наук, професор Сльозов Віталій Валентинович, Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, начальник відділу.
2. Член-кореспондент НАН України, доктор фізико - математичних наук, професор Фірстов Сергій Олексійович, Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, заступник директора.
3. Доктор фізико - математичних наук, професор Пугачов Анатолій Тарасович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, завідувач кафедри фізики металів і напівпровідників.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра кріогенної та мікроелектроніки, м. Київ.
Захист відбудеться “26”__травня__ 2006 р. о _1400__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий __10 квітня__ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.П. Пойда

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ще з 60-х років минулого століття велику зацікавленість викликають дослідження фізичних властивостей нового особливого класу неорганічних матеріалів, так званих високодисперсних систем, для яких характерний розмір, який визначає основні властивості, знаходиться в інтервалі від одиниць до сотень нанометрів. До них належать острівцеві і суцільні плівки (вакуумні конденсати), ультрадисперсні порошки, ансамблі частинок, тонкі нитки, пористі середовища і т.д. Перші систематичні дослідження вакуумних конденсатів дозволили виявити у них ряд незвичайних фізичних властивостей, які не проявляються у масивних матеріалах. На цьому етапі дослідження проводили у напрямку встановлення зв'язку між основними параметрами процесів препарування плівок та їх структурними і фізико-хімічними властивостями. Так, наприклад, у 1960 році було виявлено ефект зміни механізму конденсації плівок на підкладці з градієнтом температур. Температура переходу від механізму конденсації пар кристал до механізму пар рідина для ряду металів складала приблизно дві третини від їх температури плавлення в масивному стані. Фізичне обґрунтування ефекту довгий час було предметом дискусії, але в результаті показано, що температура зміни механізму конденсації відповідає переохолодженню, яке необхідне для кристалізації рідких острівків на підкладці в даних умовах експерименту. Це склало основу методу визначення переохолодження при кристалізації частинок в острівцевих плівках металів, який виявився достатньо інформативним і був використаний у даній роботі при дослідженні кристалізації переохолодженого стану конденсованих плівок металів і бінарних сплавів.
На підставі результатів досліджень властивостей високодисперсних систем в 70-і і особливо у 80-і роки минулого століття інтенсивно розвиваються нові наукові напрямки і технології, наприклад, такі як: мікро – і оптоелектроніка, створення мікроелементів для комп'ютерів, спікання твердих і надтвердих матеріалів з використанням ультрадисперсних порошків, виготовлення металізованих пористих середовищ з розвинутою поверхнею, одержання магнітних рідин і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: ЗМОЧУВАННЯ, ПОВЕРХНЕВА ЕНЕРГІЯ І ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ РІДИНА КРИСТАЛ В ОДНО – І ДВОКОМПОНЕНТНИХ КОНДЕНСОВАНИХ ПЛІВКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок