Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ / сторінка 5

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Конкурс, і відповідно складання іспиту, мають стати безальтернативними передумовами, необхідними для набуття особою адміністративно-правового статусу державного службовця.
Певне місце в підрозділі відведено дослідженню такого підінституту державної служби як прийняття присяги державним службовцем. Дисертант акцентує увагу на момент набуття особою статусу державного службовця у ракурсі складання нею присяги. На підставі аналізу відповідних нормативних актів, а також судової практики, автор робить висновок про те, що присягу не слід розглядати у якості передумови надання особі адміністративно-правового статусу державного службовця.
Поряд з цим у роботі досліджуються інші передумови набуття особою адміністративно-правового статусу державного службовця, а саме: знання державної мови, проведення перевірки кандидата на посаду державного службовця, правосуб’єктність.
Підрозділ 1.3 «Зміст та елементи адміністративно-правового статусу державного службовця» присвячено вивченню складових елементів адміністративно-правового статусу державного службовця.
У підрозділі зазначається, що на сьогодні у літературі відсутня єдина точка зору щодо змісту (кількості елементів) адміністративно-правового статусу державного службовця. Аналіз наукових доробок дозволяє зробити висновок, що права та обов’язки державного службовця є центральними категоріями його адміністративно-правового статусу.
Автор зупиняється на проблемах класифікації прав державного службовця, визначених у нормах адміністративного права, під якими, зокрема, розуміється підвид їх суб’єктивних прав, які дозволяють останнім бути учасником державно-службових відносин. В результаті проведеної роботи робиться висновок, що права державного службовця поділяються на три основні групи: 1) загальногромадянські права; 2) загальнослужбові права; 3) спеціальнослужбові права. Кожна з названих груп прав, у свою чергу, складається з елементів нищого рівня, які детально аналізуються у підрозділі. У підсумку вказується на необхідність розширення переліку прав державного службовця, закріплених у Законі України «Про державну службу».
Окрема увага у підрозділі приділяється дослідженню категорії «свобода». Автор критично підходить до існуючих на сьогоднішній день поглядів про можливість віднесення зазначеної категорії до переліку елементів адміністративно-правового статусу державного службовця.
Наступним кроком у процесі з’ясування змісту та елементів адміністративно-правового статусу державного службовця стає дослідження категорії «обов’язки». Обгрунтовується тісний зв’язок обов’язків державного службовця з функціями того державного органу, де працює особа. Таким чином зміст правового статусу державного службовця знаходиться у прямій залежності від посади, яку він обіймає, та державного органу, до штатного розкладу якого ця посада відноситься.
Певне місце в підрозділі відведено функціям, що являють собою категорію, яка входить до переліку елементів правового статусу не державного службовця, а органу державної влади.
Здійснюється розподіл обов’язків державного службовця на позитивні та негативні (правові заборони або правові обмеження). Позитивні обов’язки державного службовця вимагають від нього вчинення певних позитивних дій, спрямованих на реалізацію (виконання) функцій державного органу, у той час як негативні – утриматися від вчинення дій, які можуть завдати шкоди інтересам конкретного державного органу або інституту державної служби у цілому.
Закінчується підрозділ обгрунтуванням допустимості віднесення категорії «відповідальність» до елементів адміністративно-правового статусу державного службовця.
Розділ 2 «Організаційно-правове забезпечення реалізації правового статусу державного службовця», який складається з чотирьох підрозділів, присвячено характеристиці організаційно-правових засобів забезпечення реалізації правового статусу державного службовця, а також напрямкам їх удосконалення.
У підрозділі 2.1 «Поняття та система організаційно-правових засобів забезпечення реалізації адміністративно-правового статусу державного службовця» наголошується, що організаційно-правові засоби забезпечення (гарантії) реалізації адміністративно-правового статусу державного службовця необхідно розглядати у двох вимірах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок