Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИКА КІНЦЕВИХ СПОЖИВЧИХ ВИТРАТ ДОМОГОСПОДАРСТВ У СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ ТА ВВП

СТАТИСТИКА КІНЦЕВИХ СПОЖИВЧИХ ВИТРАТ ДОМОГОСПОДАРСТВ У СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ ТА ВВП

Назва:
СТАТИСТИКА КІНЦЕВИХ СПОЖИВЧИХ ВИТРАТ ДОМОГОСПОДАРСТВ У СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ ТА ВВП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,67 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лавриненко Лариса Миколаївна
УДК 311:[330.534/.55:64](043.3)
СТАТИСТИКА КІНЦЕВИХ СПОЖИВЧИХ
ВИТРАТ ДОМОГОСПОДАРСТВ
У СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ ТА ВВП
Спеціальність 08.03.01 – статистика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України, м.Київ.
Науковий керівник: | доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Ревенко Андрій Пилипович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, головний науковий співробітник відділу економічного зростання та структурних змін в економіці
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Герасименко Сергій Сергійович,
Національна академія управління,
завідувач кафедри обліку, аудиту та статистики.
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Гладун Олександр Миколайович,
Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник відділу соціально-демографічної статистики.
Провідна установа: | Одеський державний економічний університет,
кафедра статистики, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “17” вересня 2004р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.01 при Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1,ауд.201.
Автореферат розісланий “10 ” серпня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор |
Шарапов О.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З набуттям Україною державної незалежності і переходом її економіки на ринкові засади розвитку виникла об’єктивна необхідність у відповідних змінах системи макроекономічної статистики та обліку. Вже з 1992 р. згідно з положеннями концепції переходу вітчизняної статистики на міжнародні стандарти, в Україні почала запроваджуватись загальноприйнята в країнах світу Система національних рахунків зразка 1993 року.
Надзвичайно важливою є подальша розробка та удосконалення СНР, що й відбивається у Постанові Кабінету Міністрів України № від 7 квітня 2003 р. “Про затвердження Програми розвитку системи національних рахунків на період до 2010 року”. В цьому урядовому документі значна увага приділяється необхідності удосконалення розрахунків ВВП саме за методом кінцевого використання, що передбачає врахування обсягу кінцевих споживчих витрат домогосподарств.
Дисертаційне дослідження визначається необхідністю удосконалення і впровадження Системи національних рахунків України та адаптації міжнародних рекомендацій щодо її побудови та використання з врахуванням сучасних соціально-економічних умов нашої країни, а також актуалізації існуючої інформаційної бази розрахунків кінцевих споживчих витрат домогосподарств.
З огляду на це, питання адаптації міжнародних стандартів національного рахівництва для країн з перехідною економікою привертають увагу науковців пострадянських країн. Серед російських авторів слід насамперед, відзначити Ю.М.Іванова, Б.Т.Рябушкіна, Г.Д.Кулагіну, Т.О.Хоменко. В Україні ці питання розглядались в працях В.П.Анісімова, С.С.Герасименка, О.М.Гладуна, А.В.Головача, М.В.Дарагана, В.В.Литвинова, М.Я.Меламеда, О.Й.Москвіна, Р.М.Моторина, П.А.Нагірняка, Б.Я. Панасюка, А.П.Ревенка, О.П.Романюк та інших. Також ці питання висвітлювались в публікаціях співробітників Державного комітету статистики України – В.А.Головка, І.А.Іванченка, О.Ю.Беглової, Н.І.Люсіної, О.О.Москвіна, І.М.Нікітіної, І.І.Осипової. Проте, на сьогодні далеко не всі питання можна вважати розв’язаними, зокрема, у сфері вивчення розподільчої структури валового внутрішнього продукту (ВВП). Значні ускладнення залишаються зі статистичними проблемами визначення абсолютної величини, структури і темпів змін його найбільш вагомої частини – кінцевих споживчих витрат домогосподарств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАТИСТИКА КІНЦЕВИХ СПОЖИВЧИХ ВИТРАТ ДОМОГОСПОДАРСТВ У СИСТЕМІ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ ТА ВВП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок