Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Шипуліна Юлія Сергіївна
УДК 658. 589. 012. 32
УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ
ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.02.02 –
економіка та управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Шапочка Микола Костянтинович,
Сумський державний університет,
професор кафедри економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заруба Віктор Якович,
Національний технічний
університет “Харківський політехнічний інститут”,
декан факультету управління бізнесом;
кандидат економічних наук, доцент
Васильєва Тетяна Анатоліївна,
Українська академія банківської справи
Національного банку України,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України,
відділ проблем інноваційного розвитку економіки, м. Київ.
Захист відбудеться „10” травня 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21, корпус У1, ауд.1001.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий „07” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Аналіз світових тенденцій економічного розвитку і чинників, що його спричиняють, переконливо доводить, що на чільне місце вийшли інноваційні процеси і їх роль постійно зростає. Для промисловості України як провідної галузі економіки, що зберігає все ще досить значний потенціал інноваційного розвитку, загострюється проблема раціоналізації управління його реалізацією і розвитком, оскільки подальше зволікання загрожує системним відривом від економічно розвинених країн через несумісність економіки, технологій, стандартів якості життя тощо, подолати який буде практично неможливо. Перехід промислових підприємств на інноваційний розвиток тісно пов’язаний з проблемою управління вибором стратегій реалізації їх інноваційного потенціалу як головної передумови розвитку, раціональних з погляду зовнішніх і внутрішніх умов на основі творчого використання новітніх наукових досягнень, вітчизняного та зарубіжного досвіду. Питання аналізу та формування потенціалу інноваційного розвитку промислових підприємств досліджувалися у роботах вітчизняних та зарубіжних науковців, зокрема: І. Ансоффа, П. Друкера, М. Портера, Б. Санто, Р. Уотермена, Й. Шумпетера, А. Амоші, А. Алімова, Ю. Бажала, В. Заруби, Є. Галуш-ко, А. Гальчинського, В. Геєця, С. Глазьєва, Н. Гончарової, А. Гриньова, В. Гриньової, Г. Доброва, П. Завліна, С. Ільєнкової, С. Ілляшенка, О. Кузьміна, І. Лукінова, В. Мединського, Л. Мельника, Л. Нейкової, П. Перерви, Р. Фатхут-дінова, Д. Черваньова, М. Чумаченко, А. Яковлєва та ін.
Разом з тим слід відзначити недостатнє розроблення комплексу питань, пов’язаних з управлінням потенціалом інноваційного розвитку (ПІР) промислових підприємств, зокрема, тих, що стосуються комплексного аналізу інноваційного, ринкового і виробничо-збутового потенціалів як складових ПІР, забезпечення умов їх узгодженої взаємодії, оптимізації вибору й управління стратегіями реалізації та розвитку ПІР. Тому необхідні подальші дослідження змісту і ролі ПІР в інноваційному розвитку промислових підприємств та розробка ефективних механізмів цілеспрямованого управління ПІР на основі діагностики стану його складових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок