Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НОВОГО АЛОГЕННОГО ПРЕПАРАТУ З ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ – АНТИДИФТЕРІЙНОГО ІМУНОГЛОБУЛІНУ

РОЗРОБКА НОВОГО АЛОГЕННОГО ПРЕПАРАТУ З ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ – АНТИДИФТЕРІЙНОГО ІМУНОГЛОБУЛІНУ

Назва:
РОЗРОБКА НОВОГО АЛОГЕННОГО ПРЕПАРАТУ З ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ – АНТИДИФТЕРІЙНОГО ІМУНОГЛОБУЛІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,35 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ
МЕЛЬНИК ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 615.387:66.048.3:616.931
РОЗРОБКА НОВОГО АЛОГЕННОГО ПРЕПАРАТУ З ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ – АНТИДИФТЕРІЙНОГО ІМУНОГЛОБУЛІНУ
14.01.31 – гематологія та трансфузіологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті гематології та трансфузіології АМН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Федоровська Олена Олексіївна
Інститут гематології та трансфузіології
АМН України, керівник лабораторії мікробіології та імунних препаратів крові
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Співак Микола Якович
Інститут мікробіології та вірусології
ім. Д.К.Заболотного НАН України, керівник лабораторії проблем інтерферону та імуномодуляторів
доктор медичних наук
Дизик Галина Михайлівна
Інститут гематології та трансфузіології
АМН України, керівник лабораторії тканинного типування
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра гематології
та трансфузіології
Захист відбудеться 25.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.612.01 в Інституті гематології та трансфузіології АМН України за адресою:
04060 м. Київ - 60, вул. М. Берлінського, 12
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України за адресою:
04060 м. Київ - 60, вул. М. Берлінського, 12
Автореферат розісланий 22.03.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Комісаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. У результаті останньої епідемії дифтерії в Україні за період з 1991 по 1998 роки цією токсикоінфекцією перехворіло понад 19 тис.чоловік, 696 з них померло [О.В.Деміховська, Л.М.Чудна, 1999] .
Науковці відмічають ряд факторів, що безпосередньо вплинули на епідемічний процес дифтерійної інфекції. Спорадичним випадкам захворювань та виділенню Corynebacterium diphtheriae у практично здорових осіб на початку 80-х років не приділяли належної уваги. Крім того, у цей період намітилась тенденція безпідставного розширення протипоказань до профілактичних антидифтерійних щеплень, а для дітей групи ризику були рекомендовані імунопрепарати зі зниженим антигенним навантаженням [Л.С.Красюк, 1996]. Втрата штучного імунітету, придбаного в дитинстві, та несприятливий соціальний фактор призвели до зниження колективного антидифтерійного імунітету, що спричинило збільшення чисельності хворих на дифтерію серед дорослого населення [Д.Мерсер, 1996; Е.В.Демиховская, 2000].
Необхідно також відмітити фактор зниження імунної відповіді на щеплення, пов`язане зі змінами у навколишньому середовищі та носійство токсигенних і нетоксигенних штамів Corynebacterium diphtheriae [Л.М.Чудная и др., 1993; А.І.Савчук, А.М.Михайлова, 2000].
Як результат, у 1991 році в Україні розпочалась епідемія дифтерії, яка охопила усі регіони країни. Пік її прийшовся на 1995 рік, коли показник захворюваності досяг найвищого рівня - 10,2 на 100 тисяч населення [А.М.Сердюк, 1997]. Для порівняння: у 1976 році був зафіксований найнижчий показник захворюваності на дифтерію - 0,02 на 100 тисяч населення [А.М.Мостюк і співавт., 1996].
Оптимальним засобом детоксикації при дифтерії до останнього часу є нейтралізація дії токсину за допомогою протидифтерійної ксеногенної (конячої) сироватки. Вона виявляє лікувальну дію, але, водночас, має ряд негативних властивостей. Ксеногенність препарату призводить до алергічних реакцій різної інтенсивності у хворих: сироваткова хвороба, яка зустрічається у 16,5 % дорослих та 1,8 % дітей, анафілактичний шок або набряк Квінке [Л.Ф.Фаворова и др., 1988; Е.Г.Фокина и др., 1995]. У певних випадках вони купіруються за допомогою антигістамінних препаратів та кортикостероїдів, небайдужих для організму [И.В.Штырев, 1990].
Відомо, що на первинне введення імунної сироватки тваринного походження (чужеродні білки) організм людини синтезує антигама-глобуліни, що взаємодіють із антигенними детермінантами Fab-фраг-ментів введених антитіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА НОВОГО АЛОГЕННОГО ПРЕПАРАТУ З ДОНОРСЬКОЇ КРОВІ – АНТИДИФТЕРІЙНОГО ІМУНОГЛОБУЛІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок