Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ФОРМУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МІНЕНОК Антоніна Олексіївна
УДК 574.24 (075)
ФОРМУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ
У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова.
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, доцент
СТРАШКО Станіслав Васильович, –Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри медико-біологічних і валеологічних основ охорони життя та здоров’я.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
АРЗЮТОВ Геннадій Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри фізичного виховання
олімпійських та масових видів спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
ДИВАК Валерій Володимирович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України,
завідувач кафедри
права і безпеки життєдіяльності.
Захист відбудеться 26 вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий „____” серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Уваркіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надзвичайно важливим завданням України є сприяння розвитку молодого покоління, задоволення його життєвих потреб для творчого розвитку, що передбачено Конвенцією про права дитини, Всесвітньою декларацією про забезпечення виживання, захисту та розвитку дітей. Пріоритетність проблеми здоров’я дітей, молоді, зумовлена різким погіршенням їхнього фізичного, психічного, розумового розвитку і життєздатності взагалі. Зростання захворюваності пояснюється не лише впливом різних негативних чинників, а й недостатньою увагою до валеологічних питань в освіті дітей та дорослих. Адже стан здоров’я і творчі можливості людини як особистості на 50-70% залежить від неї самої, від її стилю життя та культури здоров’я.
В Україні особлива увага приділяється проблемам здоров’я молоді і створенню нормативно-правової та освітньої бази для формування здорового способу життя підростаючого покоління. Для вирішення цієї проблеми прийнята ціла низка державних документів. Це Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття), Концепція національного виховання, Національна програма “Діти України”, Цільова комплексна програма генетичного моніторингу в Україні на 1999-2003 р.р., Цільова комплексна програм “Фізичне виховання – здоров’я нації” тощо. Впровадження вищезгаданих і ряду інших програм вимагає перегляду сформованих стереотипів поведінки сучасної молоді, переосмислення концептуальної моделі здоров’я з урахуванням того, що провідне значення у його збереженні та зміцненні належить такому фактору як спосіб життя. Ідея створення у молоді мотивації до здорового способу життя повною мірою реалізувалася в Національній доктрині розвитку освіти України в XXI ст., прийнятій у 2001 р. на ІІ з’їзді освітян. В ній визначено як один із пріоритетів державної політики в розвитку освіти формування здоров'я нації через освіту.
Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття)” наголошує, що існуюча в Україні система освіти перебуває в стані, що не задовольняє вимог, які постають перед нею в умовах розбудови української державності, культурного та духовного відродження українського народу. Це виявляється передусім у невідповідності освіти запитам особистості, суспільним потребам та світовим досягненням людства. Звідси, необхідність вироблення в Україні цілісної Програми для забезпечення випереджального розвитку цієї галузі в цілому і зокрема валеологічної. У пріоритетних напрямках реформування освіти зокрема говориться про забезпечення у кожному навчально-виховному закладі відповідних умов для навчання і виховання фізично та психічно здорової особистості, запобігання пияцтву, наркоманії, насильству, що негативно впливають на здоров’я людей, тому важливим завданням сьогодні є підготовка нової генерації педагогічних кадрів, підвищення їх професійного та загальнокультурного рівня для забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей і молоді, охорони та зміцнення їх здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВАЛЕОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок